TIXIK.cz » Města » Messina

Ubytování Messina, hotely Messina

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Messina: Hlídač pokojů
Messina Mapa Mapa hotelů Messina

MessinaMessina

Související témata

Satelitní mapa Messiny, Luxusní ubytování v Messině, Autopůjčovny v Messině, Messina: Fotografie

Doporučené hotely Messina


Zobrazit všechny »


Messina: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Messina Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Messině, Plánovač výletů, Messina a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:12:07, WWW stránky:

Plusy

hory v okolí
mírné klima

Proti

v létě moc vlhko

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

námořní
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 38.1933, 15.5497
Nadmořská výška: 64 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 12:59:59

Messina: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-08-24 10:11:15
Messina je třetím největším městem na Sicílii. Leží v její severní části a je bránou do tohoto regionu. Žije zde přibližně 250 000 obyvatel. Město Messina bylo často sužováno morem a cholerou. V roce 1908 bylo poničeno velkým zemětřesením a v roce 1943 jej bombardovali spojenci. To mělo za následek zničení velké části památek. Messina bylo zrekonstruováno a vznikli zde nové nízké betonové budovy. Několik památek se však ve městě přeci jen dochovalo nebo bylo zrekonstruováno. Patří mezi ně katedrála, která byla vystavěna téměř celá znovu. Z původní stavby se zachoval pouze portál a několik soch. Vedle katedrály se nachází 60 metrů vysoká kampanila - zvonice s jedním z největších orlojů na světě. Kostel Annunziata dei Catalani postavený ve 12. až 13. století. Dále je možné obdivovat městskou bránu Porta Grazia pocházející ze 16. století. Ve městě Messina se nachází také Muzeum Regionale. Zde se soustředila zachráněná díla a cennosti. Ve městě se nachází také přístav a univerzita.
 Aura: 50Recenze: 52010-09-29 12:03:20
Nebyla jsem tam,ale moc bych chtěla.Nejen Messina,ale i celá Sicílie je obklopena záhadnou rouškou historie a především je známá dobrým vínem.Záhadní muži u kterých nikdy nevíte co se z nich vyklube,k nim dobré víno,horká krev,která jim proudí v žilách a záhadná historie tohoto města dělá toto místo neobyčejně lákavým.Mám ráda vášeň i nebezpečí a tohle místo je to pravé.

Města a obce v okolí

Messina (0km)Villafranca Tirrena (11km)Venetico (15km)Reggio di Calabria (13km)Skylla (16km)Milazzo (27km)Bagnara Calabra (25km)Terme Vigliatore (35km)Furnari (39km)

Webmap: 1 2 3