TIXIK.cz » Města » Mérida

Ubytování Mérida, hotely Mérida

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mérida: Hlídač pokojů
Mérida Mapa Mapa hotelů Mérida

Související témata

Satelitní mapa Méridy, Penziony v Méridě, Apartmány v Méridě, Levné ubytování v Méridě, Autopůjčovny v Méridě, Mérida: Fotografie

Doporučené hotely Mérida


Zobrazit všechny »Mérida: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mérida Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mérida a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 20:22:32, Telefon: +34 924 38 01 00, WWW stránky:

Mérida je nádherné historické město ve Španělsku . Nachází se v provincii Badajoz, v autonomním společenství Extremadura, jehož je hlavním městem. V současnosti zde žije cca 57 000 obyvatel. Mérida láká návštěvníky na své památky, které jsou od roku 1993 zapsány na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .

Doprava

Mérida je nejlépe dostupná autem, autobusem a vlakem. Autem se sem dostanete po dálnici A-5 (E-90) a A-66 (E-803) . Autobusem se sem dostanete jak z Madridu , tak i ze Sevilly . Autobusové nádraží ve městě Mérida se nachází na Avenida de la Libertad. V jeho blízkosti se pak nachází i vlakové nádraží. Vlakem je město spojeno s Madridem , Sevillou , Badajozem i Cáceresem . Nejbližší velké mezinárodní letiště se nachází v Seville , která je vzdálená cca 190 km a v Madridu , který vzdálený cca 340 km od Méridy. Ve městě si můžete půjčit i auto a to u společnosti easyCar.

Historické památky - UNESCO

Mérida byla v minulosti největším římským městem na Iberském poloostrově. I proto se tu dodnes dochovalo mnoho památek. Mezi nejvýznamnější patří most Puente Romano, který dodnes slouží svému účelu, pozůstatky fóra, amfiteátr, římské divadlo, akvadukt de los Milagros, pozůstatky Circus Maximus, Dianin chrám a patricijské vily. Mezi novější památky patří katedrála Santa Maria ze 13. - 14. století, renesanční radnice a kostel Santa Eulalia, jehož základy pocházejí ze 4. století n.l. Ve 13. století byl však přestavěn. Nejvyhledávanějším muzeem ve městě Mérida je Museo Nacional de Arte Romano. Za návštěvu stojí i archeologické naleziště Morerías. Celé historické centrum je pak zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO . Většina památek je snadno dostupná z náměstí Plaza de España. Pokud by jste si chtěli prohlédnout všechny památky ve městě, je vhodné zde strávit několik dní. Výhodné je koupit si kombinované vstupné, díky kterému ušetříte a budete mít přístup skoro ke všem památkám. Nejlepší je město navštívit v červenci či srpnu.

Zábava a aktivity

Mérida je živé město. Během roku se tu koná řada různých oslav, svátků a festivalů. Nejdůležitější městské oslavy se konají v září. Významný je také ale festival Mérida. Ten se koná každý rok vždy v červenci a srpnu hlavně ve zdejším římském amfiteátru a římském divadle. Ve městě Mérida si na své přijdou i milovníci golfu a fotbalu. Pro golfisty je tu v blízkosti města k dispozici krásné golfové hřiště. Za fotbalem se můžete vydat na zdejší stadion a shlédnout některý ze zápasů Mérida UD.

Turistické služby

Mérida samozřejmě nabízí široku škálu kvalitního ubytování. Nejbáječnějším místem k ubytování je podle mnohých hotel Parador de Mérida , který se nachází na náměstí Plaza de la Constitución 3. Jedná se o bývalý klášter z 18. století. Nejideálnější je ubytovat se v Mérida Palace , který se nachází přímo na hlavním náměstí España. Ubytovat se ale také můžete v hotelu Nova Roma , hotelu Adealba , Rambla Emerita , hotelu Zeus a dalších hotelech a apartmánech. 5 km východně o města, při staré silnici N5, je k dispozici také kemp Complejo Merida, který nabízí i velký bazén. Nechybí tu ani útulné restaurace, bary, kavárny, obchodní centra i malé obchody. Mezi nejvyhlášenější podniky patří Restaurante Rafael II v ulici Santa Eulalia 13, kde dělají výborná pečená masa. Dále je to Restaurante Nicolás v ulici Felix Valverde Lillio 13, kde můžete ochutnat místní speciality a Casa Benito v ulici San Francisco 3, kde dělají výborný tapas.

Historie

Historie města Mérida jinak sahá do starověku. Původní římské město s názvem Emerita Augusta bylo založeno již v roce 25 př.n.l. Poté se tu vystřídali Vizigóti i Arabové. Křesťané město získali v roce 1230. Dnes je Mérida hlavním městem autonomního společenství Extremadura.

Plusy

milí lidé
město s kosmopolitním charakterem
bohatá nabídka aktivit
převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
osobitá místní atmosféra
krásné čtvrti
vše blízko
dobrá dostupnost
rovinaté okolí
mírné klima

Proti

nesnesitelné letní teploty
v létě moc vlhko

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
studium
aktivní dovolenou
slavnosti

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká

Business travel (průmysl)

automobilový


Informace a fakta

GPS: 38.9158, -6.3458
Nadmořská výška: 227 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:27

Mérida: Recenze

Mérida prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

MéridaCalamonte (4.7km)La Zarza (16km)Alange (17km)Puebla de la Calzada (24km)Medellín (34km)Talavera la Real (37km)Almendralejo (26km)Miajadas (46km)

Webmap: 1 2 3