TIXIK.cz » Muzea » Česká republika » Jihomoravský kraj » Brněnsko » Brno » Mendelovo muzeum

Mendelovo muzeum - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mendelovo muzeum: Hlídač pokojů
Mendelovo muzeum Mapa Mapa hotelů Mendelovo muzeum

Mendelovo muzeumMendelovo muzeum

Související témata

Mendelovo muzeum: Fotografie

Doporučené hotely Mendelovo muzeum


Zobrazit všechny »


Mendelovo muzeum: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mendelovo muzeum Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mendelovo muzeum a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Moravská galerie v BrněMuzea0.9km
Moravské zemské muzeumMuzea1km
Muzeum města Brna - Měnínská bránaMuzea1km
Památník Leoše Janáčka v BrněMuzea1km
Antrohpos BrnoMuzea2km
Muzeum romské kulturyMuzea2km
Technické muzeumMuzea4km
Památník Pohádky májeMuzea14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 21:35:33, Adresa: Mendlovo náměstí 907/1a, Brno-střed, Česká republika, Brno, 60300, Telefon: +420 543 424 043, WWW stránky: ,

Mendelovo muzeum je instituce, která se věnuje odkazu a významu genetika Johanna Gregora Mendela. Muzeum sídlí v augustiniánském klášteře na Mendlově náměstí v Brně , v České republice .

Mohl za to hrách

Johann Gregor Mendel se proslavil díky svým pokusům s hrachem, na kterém jako první objevil zákony dědičnosti. Tento světově proslulý zakladatel genetiky patřil mezi všestranně rozvinuté osobnosti. Ve svém životě se také věnoval ovocnářství, šlechtitelství, včelaření, meteorologii, zajímal se i o společenské dění.

Koncepce muzea

V muzeu si projdete Mendelovu strastiplnou cestu za věděním, poznáte jeho život, objevíte podstatu jeho významné práce. Také se seznámíte s dalšími důležitými milníky v genetice. Kromě stálé expozice, popisující život a objevy Johanna Gregora, muzeum připravuje i další akce v prostorách kláštera starobrněnského opatství a v přilehlém areálu. Výstavy se konají ale také např. v kampusu Masarykovy univerzity. Mendelovo muzeum se rovněž často stává dějištěm různých významných kulturních i vědeckých událostí. Konají se zde přednášky pro studenty i širokou veřejnost, vědecké konference, workshopy, semináře, koncerty nebo promítání tematických filmů.

Sbírky muzea

Mendelovo muzeum zřizuje Masarykova univerzita v Brně, pro kterou je muzeum správcem její sbírky. Ta se skládá z podsbírky mineralogické, paleontologické a podsbírky výtvarného umění. Muzeum také spolupracuje s objektem Mendlova rodného domu v Hynčicích .

Otvírací doba muzea

Muzeum je přístupné celoročně. Od dubna do října je otevřeno od úterý do neděle v čase 10.00 - 18.00. V období od listopadu do března je to od úterý do neděle v čase 10.00 - 17.00. V pondělí je otevřeno pouze na základě rezervace. Každou poslední středu v měsíci je do muzea vstup zdarma.


Informace a fakta

GPS: 49.1914, 16.5937
Nadmořská výška: 211 m
Telefon:
Velikost výstavní plochy (m2):
Datum vzniku (rok):
Typ muzea:
Zaměření muzea:
Je možné si exponáty zapůjčit?:
Je možné v objektu fotit či natáčet video?:
Je zde možné pořádat společenské akce?:
Máte školící prostory k pronájmu?:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:52:32

Mendelovo muzeum: Recenze

Mendelovo muzeum prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Brno (1.1km)Kníničky (7km)Rozdrojovice (9km)Tvarožná (13km)Ostrovačice (13km)Tetčice (14km)Lelekovice (11km)Říčany (15km)Rosice (15km)

Webmap: 1 2 3