TIXIK.cz » Egypt » Memnonovy kolosy

Memnonovy kolosy - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Memnonovy kolosy: Hlídač pokojů
Memnonovy kolosy Mapa Mapa hotelů Memnonovy kolosy

Související témata

Memnonovy kolosy: Fotografie

Doporučené hotely Memnonovy kolosy


Zobrazit všechny »Memnonovy kolosy: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Memnonovy kolosy Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Memnonovy kolosy a doprava, Bankomaty
Théby1km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Sochy, Aktuální čas: 08:14:31, Adresa: Luxor, Egypt

Memnonovy kolosy jsou 2 gigantické sochy, které měly za úkol střežit thébské pohřebiště. Sochy znázorňují faraóna Amenhotepa III. Memnonovy kolosy leží na úpatí skály, kde bylo po celá staletí budováno královské thébské pohřebiště. Nachází se na západním břehu řeky Nil, naproti městu Luxor v Egyptě . Memnonovy kolosy jsou vysoké téměř 17 metrů. Stojí na podstavci vysokém 2,3 metry. Původně sochy i s královskou korunou, která se nedochovala dosahovaly výšky asi 21 metrů. Jsou postaveny z bloků červeného křemence. Memnonovy kolosy představují Amenhotepa III. sedícího na trůnu. Trůn je pokryt reliéfy rostlin a hieroglyfy. Po stranách soch jsou menší sochy zpodobňující matku a manželku faraóna.

Informace a fakta

GPS: 25.7206, 32.6102
Nadmořská výška: 79 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:33:39

Memnonovy kolosy: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 47014.2.2012 11:11:56
Memnonovy kolosy, 18 m vysoké sochy, je jediné co zbylo po velkém chrámu. Většinou se navštěvují na začátku výletu po chrámech v Luxoru. Sochy jsou opravdu vysoké, působivé je se u nich vyfotit. Ale jinak když sem nemusíte, tak sem nezajíždějte, o nic nepřijdete. Autobus zastavuje přímo u soch, takže nemusíte nikam chodit. Jen je tu opět jako všude hromada prodejců. My jsme zde ani nevystupovali z autobusu, vyfotili jsme si sochy z otevřených dveří a zůstali v chladu autobusu. Dokonce nás tu osobně přivítal „starosta“ Luxoru, ale bůhví jestli to neříkají každému zájezdu. Ale doprovázela ho ochranka se samopaly, tak nevím..

Města a obce v okolí

Luxor (4km)