TIXIK.cz » Města » Česká republika » Středočeský kraj » Mělnicko » Mělník

Ubytování Mělník, hotely Mělník

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mělník: Hlídač pokojů
Mělník Mapa Mapa hotelů Mělník

MělníkMělník

Související témata

Největší města v České republice, Satelitní mapa Česka, Satelitní mapa Mělníka, Tipy na výlety poblíž Mělníka, Apartmány v Mělníku, Mělník - počasí, Mělník: Fotografie

Doporučené hotely Mělník


Zobrazit všechny »


Mělník: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mělník Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mělník a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Chrám sv. Petra a PavlaNáboženství0km
Zámek MělníkHrady a zámky0.1km
Church of St. Peter and St. PaulKostely0.3km
Regionální muzeum MělníkMuzea0.2km
Hrad HořínHrady a zámky1km
Koupaliště MělníkKoupání1km
Krytý bazén MělníkKoupání1km
Kaple Svatého JosefaNáboženství3km
Zoopark ZelčínZoo4km
Hrad LibechovHrady a zámky7km
LibliceHrady a zámky9km
Čertovy hlavySkály8km
PískovnaJezera11km
Plavecký bazén NeratoviceKoupání11km
Rotunda Sv. JiříNáboženství14km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 04:19:13, Telefon: +420 315 622 127, WWW stránky:

Plusy

skvělé jídlo
převážně dobré počasí

Proti

poměrně draho
příliš mnoho turistů

Vhodné pro

aktivní dovolenou
plavby
zdravotní turistiku

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 50.3505, 14.4741
Nadmořská výška: 207 m
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 32 km
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 21:20:04

Mělník: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 27424.8.2011 10:13:58
Mělník je město ležící 30 km severně od hlavního města České republiky Praha. Mělník se nachází v úrodné zemědělské oblasti a především se zde pěstuje vinná réva. Město Mělník má kolem 20 000 obyvatel. Město se nachází blízko oblíbené přírodní oblasti Kokořínsko se sklaními útvary a hradem. První písemná zmínka o oblasti pochází z 9. století. Město Mělník vzniklo ve století třináctém.
Vyrostlo na místě osady a podhradí. Ve 14. a 15. století město vzkvétalo, ale po stupně upadalo. V období třicetiletých válek bylo několikrát vydracováno a téměř vylidněno. Mimo válek bylo město sužováno morem a požáry. K obnově dochází během 19. století. Převládalo zde nadále zemědělství. V roce 1868 zde byl postaven cukrovar a v roce 1881 zde vznikla první vinařská škola v Čechách. V roce 1928 zde byl postaven velký obchodní přístav na Labi. Město nabízí pro turisty několik historických památek. Mezi ty nevýznamnější patří: Mělnické podzemí se studnou, které je přístupně. Dále Mělnický zámek, který je dominantou města. Na náměstí Míru se nachází měšťanské domy a budova radnice kde sídlí Městský úřad a jsou zde i výstavní prostory. Ve městě se nachází také Regionální muzeum Mělník které nabízí stálou expozici o středověkém Mělníku a expozici věnovanou vinařství. Muzeum najdeme v zrekonstruované budově bývalé kapucínského kláštera. Ve městě je také Pražská brána, která jediná zůstala zachována z městského opevnění. Dnes se zde nachází výstavní galerie, čajovna a kavárna. Pro sportovní vyžití najmede ve městě Mělník: mětské koupaliště, krytý plavecký bazén, zimní stadion a další objekty.
 Aura: 49Recenze: 7020.9.2010 17:06:53
Mělník je město vína. Tento víkend tam proběhlo trediční vinobraní se skvělým a nabitým programem. Tyto slavnosti přilákali mnoho milovníklů vína a nejen ty. O zábavný program se postaral třeba Aleš Brichta, Vysací zámek, žonglérské vystoupení, loutkové divadlo a mnoho dalších cuntry a folk hudebníků... V sobotu nechyběl samozřejmě ohňostroj. Byla to opravdu velkolepá akce!

Města a obce v okolí

MělníkCítov (6km)Liběchov (7km)Veltrusy (14km)Štětí (13km)Roudnice nad Labem (18km)Kralupy nad Vltavou (17km)Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (23km)Miškovice (22km)

Webmap: 1 2 3