TIXIK.cz » Regiony » Mělnicko

Mělnicko - ubytování, cestovní průvodce a přehledná mapa (okres Mělník)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mělnicko: Hlídač pokojů
Mělnicko Mapa Mapa hotelů Mělnicko

MělnickoMělnicko

Související témata

Mělnicko: Fotografie

Doporučené hotely Mělnicko


Zobrazit všechny »


Mělnicko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mělnicko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mělnicko a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 04:28:37

Mělnicko je úrodnou oblastí na soutoku Labe a Vltavy, ale i turisticky vyhledávanou a romantickou krajinou pískovcových skal, údolí a lesů CHKO Kokořínsko. Zájmu o region přispívá poloha mezi Českým středohořím, Máchovým krajem a hlavním městem Praha s jeho více než milionovou populací. Je zde velmi čisté prostředí, které se promítá do vysoké kvality rozsáhlých podzemních zásob pitné vody. Archeologické nálezy dokazují stálé osídlení již od doby kamenné. Zvláštností jsou na Mělnicku četné skalní byty.

Tam u Mělníka, tam kde se stýká ..

.. tok řeky Labe z Vltavou.. zpívá se ve známé české písničce. Ze zámecké vyhlídky se sochou Karla IV z 19.st. je výhled na soutok Vltavy a Labe i památnou horu Říp. Právě na soutoku dvou nejvýznamnějších českých řek vzniklo správní, kulturní a ekonomické centrum oblasti, jehož bohatá historie, krásné chrámy, galerie i vinice z něj dělají lákavý turistický cíl. Toto starobylé královské věnné město a proslavilo se především pěstováním vinné révy. Dodnes zde můžete zde ochutnávat vína v podzemních sklepích. Dominantou města je zde chrám sv.Petra a Pavla pod nímž naleznete jedinečnou kostnici s pozůstatky 10-15 tisíc lidí. Pozoruhodné je zdejší náměstí s podloubím, kapucínský klášter a okresní muzeum.

Mělnicko plné památek a atraktivních turistických cílů

Z turisticky atraktivních objektů a míst upozorňujeme na zámky Liběchov , v Nelahozevsi se v blízkosti zámku nachází Památník Antonína Dvořáka, Veltrusy se zámkem a s rozsáhlým přírodně krajinářským parkem, zámek Liblice , hrad Kokořín, zámek Obříství, atd.. Důležitými městskými centry oblasti jsou Kralupy nad Vltavou, Neratovice, Kostelec nad Labem a Mšeno, které je výchozím místem pro návštěvu Kokořínska a kde můžete navštívit pěkné koupaliště. Kolorit zdejší oblasti dotváří roubená lidová architektura převážně z 18. a 19. století. Nedaleko Mšena se rovněž nachází rozhledna Vrátenská hora (508 m n.m.) odkud dohlédnete na hrad Bezděz nebo Housku které se nacházejí v jejím okolí.

Informace a fakta

GPS: 50.3583, 14.4807
Nadmořská výška: 166 m
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-06-28 11:35:41

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, horská turistika, cyklovýlety, lázeňství, shopping, jízda na koni, golf, vyhlídkové lety, lázeňství, plavby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Mělnicko: Recenze

Mělnicko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Mělník (1km)Cítov (6km)Liběchov (6km)Štětí (13km)Veltrusy (15km)Roudnice nad Labem (18km)Kralupy nad Vltavou (18km)Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (23km)Miškovice (23km)Mladá Boleslav (31km)Doksy (26km)Terezín (29km)Okoř (27km)Malé Číčovice (28km)Slaný (31km)Horoměřice (27km)Čelákovice (29km)Úštěk (27km)Zeleneč (28km)Litoměřice (31km)Lovosice (35km)Šestajovice (31km)Chudoslavice (32km)Mochov (33km)Praha (30km)Nové Jirny (33km)Kladno (36km)

Webmap: 1 2 3