TIXIK.cz » Města » Melbourne

Melbourne - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Melbourne: Hlídač pokojů
Melbourne Mapa Mapa hotelů Melbourne

MelbourneMelbourne

Související témata

Satelitní mapa Melbourne, Tipy na výlety poblíž Melbourne, Penziony v Melbourne, Luxusní ubytování v Melbourne, Apartmány v Melbourne, Autopůjčovny v Melbourne, Levné ubytování v Melbourne, Melbourne: Fotografie

Doporučené hotely Melbourne


Zobrazit všechny »


Melbourne: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Melbourne Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Melbourne, Plánovač výletů, Melbourne a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:09:24, Adresa: 11 Banana Alley, Melbourne VIC, Austrálie, Telefon: +61 3 9654 9599, WWW stránky:


Informace a fakta

GPS: -37.8201, 144.9632
Nadmořská výška: 5 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 7:18:44

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.emelbourne.net.au/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Doprava a dopravní možnosti: železniční, metro, letecká
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: UNESCO, mírné klima
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: studium

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Melbourne: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 10:04:01
Melbourne je druhé největší město Austrálie a nejjižnější metropole světa. Město leží na březích řeky Yarra river a u zátoky Port Phillip. Melbourne je hlavní město státu Victoria.

Historie

Město bylo založeno v roce 1834 skupinou bývalých vězňů, které vedl John Batman a John Pascoe Fawkner. Město bylo pojmenováno po britském premiérovi lordu W. Lambovi, vikomtu z Melbourne. V polovině 19. století bylo v okolí města objeveno zlato. Díky zlaté horečce se Melbourne rychle rozrůstal. V letech 1901 až 1927 byl Melbourne hlavním městem Austrálie. V roce 1956 se v Melbourne konaly olympijské hry.

Zahradní město

Melbourne má přezdívku Australské zahradní město. V Melbourne najdeme řadu zahrad a parků.

Město mrakodrapů

Dnes je Melbourne také městem mrakodrapů. Nejvyšší věží je Rialto věž. V 55. patře je vyhlídkový ochoz, jež nabízí krásný výhled na město. Řeka Yarra dělí město na dvě části. Tyto části spojuje nejstarší australský most Princess Bridge, postavený v roce 1888.

Kultura a sport

V Melbourne se každým rokem koná řada kulturních a sportovních akcí, z nichž nejznámější jsou Melbourne Cup (dostihy), Australian Tennis Open, Australian Football League Grand Final a Australian Formula One Grand Prix. Další zajímavá místa v Melbroune jsou např. Národní galerie se stálou expozicí uměleckých děl australských domorodců, botanická zahrada Royal Botanic Garden, Olympic Park (místo kde se konala olympiáda) a přírodní rezervace Healesville wildlife sanctuary.

Města a obce v okolí

MelbourneRingwood (23km)Mount Dandenong (35km)Lilydale (35km)Olinda (36km)Dandenong (29km)Yarra Glen (40km)Narre Warren (38km)Sunbury (34km)

Webmap: 1 2 3 | Affiliate program