TIXIK.cz » Izrael » Megido

Megido, Izrael - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Megido : Hlídač pokojů
Megido  Mapa Mapa hotelů Megido

Související témata

Megido : Fotografie

Doporučené hotely Megido


Zobrazit všechny »Megido : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Megido  Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Megido a doprava
Ajloun60km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 16:02:17

Megido je archeologické naleziště na severu Izraele . Je spojováno s legendárním místem Armagedon, kde se mají shromáždit vojska k poslední bitvě na konci světa. Megido se nachází v Jizre'elském údolí, přibližně 10 km západně od města Afula a 30 km jižně od přístavního města Haifa v Izraeli . Megido vzniklo na strategickém místě, ze kterého bylo možné kontrolovat nejvýznamnější obchodní stezku mezi Egyptem a Mezopotámií. Oblast byla poprvé obydlena ve 4.tisíciletí př. n.l.. Původně malá vesnice se rozrostla ve 3.tisíciletí př. n.l. na opevněné město. Megido bylo v průběhu dalších století několikrát zničena a obnoveno. Na počátku 9.století př. n.l. byly ve městě Megido vybudovány stáje až pro několik stovek koní. Megidský chov koní byl natolik kvalitní, že po dobytí města Asyřany se stala místní jízda elitní jednotkou krále. Město Megido zaniklo po bitvě egyptského faraona a judského krále Jošíjáše. Dochovány jsou z města ruiny obytných domů, šesti komorová brána a unikátní podzemní tunel, do kterého se sestupovalo 25 m hlubokou šachtou, který vedl až k prameni vody zamaskovaného z venku zdí. Megido bylo v roce 2005 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Informace a fakta

GPS: 32.5855, 35.1845
Nadmořská výška: 158 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:34:57

Megido : Recenze

Megido prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Kfar Yehezkel (17km)Nazaret (17km)Dor (25km)Caesarea (27km)Bet Oren (23km)Deganya Bet (39km)Mikhmoret (35km)Lavi (33km)Maagan (41km)