TIXIK.cz » Carnac » Megality v Carnacu

Megality v Carnacu - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Megality v Carnacu: Hlídač pokojů
Megality v Carnacu Mapa Mapa hotelů Megality v Carnacu

Megality v CarnacuMegality v Carnacu

Související témata

Megality v Carnacu: Fotografie

Doporučené hotely Megality v Carnacu


Zobrazit všechny »


Megality v Carnacu: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Megality v Carnacu Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Megality v Carnacu a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Skály, Aktuální čas: 04:49:40

Megality v Carnacu je název pro dochované naleziště 3000 neolitických menhirů, které se nachází v okolí města Carnac na jižním pobřeží Bretaně ve Francii . Při pohledu na tyto pravidelné formace menhirů si zcela jistě vybavíte Stonehenge v Anglii . Carnac má pro Francouze stejný význam, jako Stonehenge pro Brity nebo Newgrange pro Iry - je to doklad nejstaršího lidského osídlení v regionu.

Kdy a proč vznikly megality

Historie megalitů se datuje do mladší doby kamenné, kdy člověk začal využívat nástroje vyrobené z pazourku. Civilizace té doby se označuje jako "megalitická civilizace". Společně s používáním kamenných nástrojů začaly vznikat také kamenné stavby (megality) , které i na dnešní dobu působí monumentálním a magickým dojmem. O megality se historikové přou už desítky let a dodnes není zcela jasné, k jakému účelu měly tyto monumentální stavby sloužit. Nejrozšířenější teorií je, že kameny souvisí s náboženstvím a pohřbíváním. Předmětem zkoumání je především způsob, jakým byly například Megality v Carnacu postaveny.

Kamenné aleje

Megality v Carnacu jsou vlastně tři skupiny megalitů. Nazývají se Ménec, Kermario a Kerlescan. Jednotlivé skupiny jsou tvořeny stovkami až tisíci tzv. menhirů, což je pojmenování pro stojící kámen. Například v oblasti Ménec napočítáte 1099 menhirů o celkové délce 1165 metrů. Tyto menhiry jsou uspořádány v 11 řadách. Několik menších skupin neolitických megalitů je rozmístěno okolo města Carnac . Jsou to ale menší skupiny megalitů, které se dochovaly v horším stavu.

Další zajímavé stavby

Kromě zmíněných tří skupin megalitů, které vás ohromí především svojí rozlohou, nabízejí Megality v Carnacu také některé ojedinělé stavby tehdejší doby. Table des Marchands - neboli stůl obchodníků - je plochý kámen (tzv. dolmen) , který kromě obrovských rozměrů zaujme i tím, že vykazuje známky sochařské práce. U Carnacu se také nachází největší známý menhir,pojmenovaný MenehHro'ch, který na výšku měří téměř 21 metrů.

Záhadné stavební postupy

Průměrná hmotnost kamenů v Carnacu se pohybuje mezi jednou a dvěma tunami. S ohledem na skutečnost, že Megality v Carnacu byly budovány někdy okolo roku 4000 let před naším letopočtem, se jedná o unikátní stavby, které dnešním historikům lámou hlavy především tím, jak mohly být bez použití pokročilých technologií postaveny. Navíc je třeba vzít v potaz, že tehdejší Megality v Carnacu mohly být daleko větší a rozsáhlejší. Během tisíců let byly části kamenů použity pravděpodobně jako stavební materiál, o čemž některé megality zjevně vypovídají.


Informace a fakta

GPS: 47.5964, -3.0668
Nadmořská výška: 20 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 15:27:15

Megality v Carnacu: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 69Recenze: 1242011-04-25 19:52:47
Jeďte tam. Jeďte tam tak, abyste dorazili navečer, než se začne stmívat. Zapomenete na to, že máte ještě někam jet, zapomenete na to, že máte žízeň. Ivana

Města a obce v okolí

La Trinité-sur-Mer (3.2km)Plouharnel (3.5km)Saint-Philibert (5km)Crach (5km)Ploemel (6km)Erdeven (8km)Locmariaquer (10km)Baden (12km)Auray (10km)

Webmap: 1 2 3