TIXIK.cz » Mexiko » Quintana Roo » Cozumel » Mayská riviéra

Mayská riviéra - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mayská riviéra: Hlídač pokojů
Mayská riviéra Mapa Mapa hotelů Mayská riviéra

Související témata

Mayská riviéra: Fotografie

Doporučené hotely Mayská riviéra


Zobrazit všechny »Mayská riviéra: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mayská riviéra Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mayská riviéra a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Turistické oblasti, Aktuální čas: 22:21:56

Mayská riviéra je nádherná přímořská oblast v Mexiku . Nachází se v jihovýchodní části země při pobřeží Karibského moře. Táhne se od světoznámého letoviska Cancúnu po biosférickou rezervaci Sian Ka´an . Jedná se o oblast s překrásnou přírodou, mayskými památkami i kvalitními hotelovými resorty. Mezi nejvyhlášenější letoviska této oblasti patří již zmíněný Cancún , Tulum , Playa del Carmen , Akumal a Puerto Aventuras . Všechny tyto letoviska nabízejí kvalitní ubytování, pláže jako z kýčovitých fotografií, bujnou vegetaci, širokou nabídku aktivit, noční vyžití, obchody, restaurace a mnoho dalšího. Mayská riviéra je placatá podobně jako celý Yucatán a nabízí tak příjemně pozvolný vstup do moře, kde jsou nádherné korálové útesy s ještě krásnějšími mořskými živočichy. Pro ty co místo potápění či ležení u vody mají rádi památky je tu velké množství Mayských staveb. Nejznámější je Tulum . Komu by nestačily místní předkolumbovské památky, mohou se vydat do vzdálenějších míst jako je Chichen Itza , Uxmal a Edzna . Mayská riviéra nabízí také dvě velmi vyhledávané atrakce. Jednou z nich je nádherná laguna Xel-Ha a ojedinělý zábavní park Xcaret Park , kde můžete například krmit žraloky či si zaplavat s delfíny. Mayská riviéra je tak tím pravým dovolenkovým rájem, kde si na své přijde každý návštěvník.
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 17:00:57

Mayská riviéra: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 22923.3.2010 21:28:01
Samozřejmě Uxmal, Chichen Itzá, Tulum - to je skoro povinné. Být na Yucatánu a nevidět tohle, to snad ani nejde. Komu však zbude čas a bude otráven davy turistů v těchto lokalitách, dopporučuji menší lokatity tzv. Ruta Maya - Sayil, Kabah a další. Nejlépe po ránu, kdy není vedro a turisté se ještě po nočním životě nestačili rozkoukat a autobusy je nestačily rozvést. Stalo se nám, že jsme okolo 9.00 ráno byli v těchto lokalitách sami, to jsou pak teprve fotky: bez tlustých Američanů v kraťasech, jenom ty památky a k tomu pralesní zvuky, to je teprve ono. Doporučuji vypůjčit auto v nějaké místní půjčovně, které jsou mnohem levnější než ty globální jako Avis, Budget a další. Spolehlivě tyto lokality v klidu objedete za jeden den a opravdu to stojí za to. V rámci toho doporučuji navštívit městečko Tikul, které jse asi uprostřed mezi těmito památnými lokalitami, tam je teprve vidět, jaký je autentický život na Yucatánu bez turistů. Byli jsme tam snad jediní turisté, protože upřímně řečeno kromě té autenticity tam zas tak moc není. Ale lidé jsou skvělí, pozvou vás do zákulisí výroby tortil, úplně něco jiného než v turistických centrech, kde jsou lidé už jako všude v těchto střediscích trochu zkažení. Tikul patří mezi moje nejhezčí zážitky z Yucatánu, přestože tam není na první pohled nic zvláštního, ale ta atmosféra stojí za návštěvu.

Města a obce v okolí

Puerto Aventuras (2.1km)Akumal (13km)Playa del Carmen (24km)Tulum (36km)Puerto Morelos (55km)

Webmap: 1 2 3