TIXIK.cz » Národní parky » Mata Nacional do Buçaco

Mata Nacional do Buçaco - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mata Nacional do Buçaco: Hlídač pokojů
Mata Nacional do Buçaco Mapa Mapa hotelů Mata Nacional do Buçaco

Související témata

Mata Nacional do Buçaco: Fotografie

Doporučené hotely Mata Nacional do Buçaco


Zobrazit všechny »Mata Nacional do Buçaco: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mata Nacional do Buçaco Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mata Nacional do Buçaco a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Národní parky, Aktuální čas: 19:29:17, Nadmořská výška: 388m

Mata Nacional do Buçaco je národní park v Portugalsku . Nachází se ve střední části země, v regionu Braga, cca 25 km od historického města Coimbra . Mata Nacional do Buçaco se rozkládá na plože 105 hektarů. Roste zde neuvěřitelných 700 druhů stromů, včetně obrovských mexických cedrů, obřích kapradin atd. Vysazovat stromy, včetně těch exotických, tu začali mniši z řádu karmelitánů, kterým patří zdejší les od roku 1628. Mniši dokonce celý areál obehnali vysokou zdí. Mata Nacional do Buçaco se stal během poměrně krátké doby tak slavný, že i sám papež v roce 1643 vyhlásil, že kdo stromy poškodí, bude exkomunikován. Zdejší klid nauršili až v roce 1810 sami Portugalci, kteří zde porazili anglické vojsko Napoleonova maršála Massény. Tuto událost tu připomíná pomník. Mata Nacional do Buçaco je dodnes vyhledávaným cílem mnoha lidí, kteří se tu mohou projít po lesních pešinkách, kolem schodišť, jezírek, fontán a kaplí. Krásný je i zdejší hotel, který si původně v roce 1907 postavila královská rodina jako své sídlo. Vedle se pak nachází kostelík, který je lemovaný mnišskými celami, netradičně z korku.

Informace a fakta

GPS: 40.3746, -8.3635
Nadmořská výška: 388 m
Charakter parku:
Chráněné druhy zvěře:
Chráněné druhy rostlin:
Aktivity:
Jaké přírodní útvary v parku najdeme?:
Domácí zvířata jsou povolena?:
Datum vzniku:
Rizika při návštěvě parku:
Telefon:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:38:24

Mata Nacional do Buçaco: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 2292013-01-31 13:19:07, http://www.preklady-tkacova.cz
Do přírodní rezervace, která je pralesem a arboretem s unikátními dřevinami jako například buçacký cedr, se nejlépe dostanete z lázeňského městečka Caramulo, lázeňského města s termálními prameny Luso nebo ze starobylého univerzitního města Coimbra. Původně byla rezervace systémem kaplí a klášterů obehnaných lesem, jímž se mniši chtěli chránit před hříchy okolního světa. Dnes je les protkán turistickými stezkami, které vedou okolo zachovalých klášterních památek nebo kolem působivé kaskády, z níž voda stéká do jezírka obklopeného magnóliemi. Uprostřed lesa vyrostl v 19. století královský palác, který se během doby proměnil v jeden z nejluxusnějších hotelů Portugalska.

Města a obce v okolí

Mealhada (7km)Mortágua (11km)Curia (10km)Anadia (10km)Tábua (28km)Coimbra (20km)Tondela (28km)Tocha (34km)Casal de Ermio (27km)Praia de Mira (38km)Lousã (31km)Ílhavo (36km)Aveiro (38km)Albergaria-a-Velha (37km)Sever Do Vouga (40km)Estarreja (46km)São Pedro Do Sul (50km)

Webmap: 1 2 3