TIXIK.cz » Města » Itálie » Kampánie » Napoli » Massa Lubrense

Ubytování Massa Lubrense, hotely Massa Lubrense

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Massa Lubrense: Hlídač pokojů
Massa Lubrense Mapa Mapa hotelů Massa Lubrense

Massa LubrenseMassa Lubrense

Související témata

Největší města v Itálii, Satelitní mapa Itálie, Satelitní mapa Massa Lubrense, Penziony v Massa Lubrense, Luxusní ubytování v Massa Lubrense, Apartmány v Massa Lubrense, Levné ubytování v Massa Lubrense, Massa Lubrense: Fotografie

Doporučené hotely Massa Lubrense


Zobrazit všechny »


Massa Lubrense: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Massa Lubrense Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Massa Lubrense a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Monastero S. PaoloNáboženství2km
Santa FortunataKempy2km
Istituto' Sacro Cuore' Suore ElisabettineNáboženství3km
International Camping Nube d’ArgentoKempy2km
Sorrentský poloostrovRegiony3km
Museo Bottega Della Tarsia LigneaMuzea3km
Parrocchia S.LuciaNáboženství3km
Chiesa dei Servi di MariaNáboženství3km
Vittorio VenetoŠkoly3km
Istituto Sant'AnnaNáboženství3km
Arcidiocesi Di Sorrento Castellammare Di StabiaNáboženství3km
Deep Valley of the MillsÚdolí3km
Piazza TassoNáměstí3km
Complesso conventuale di San Francesco d'AssisiNáboženství3km
Sorrento Train StationVlaková nádraží3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 14:07:30, WWW stránky:

Massa Lubrense je přímořské letovisko v centrální části Itálie . Nachází se na západním pobřeží, na malebném Sorrentském poloostrově nedaleko ostrovů Capri a Ischia . V současné době (2011) má Massa Lubrense kolem 13 000 obyvatel. Nejbližším velkým městem je Neapol , která je vzdálená 25 km severně od městečka.

Nádherná okolní příroda

Malebné městečko Massa Lubrense je zasazeno do nádherného prostředí. Historické centrum je obklopeno terasovitými ovocnými sady a okolní kopce jsou porostlé stále zelenou středomořskou vegetací. Úžasnou scenérii dotváří pohádkově modré moře a majestátně se tyčící sopka Vesuv, která je vzdálená několik desítek kilometrů. Díky teplému středomořskému podnebí je celá oblast pokryta bohatou květenou. Rostlina Litodora neroste nikde jinde na světě a její nádherné modré květy uvidíte i v zimě. Není divu, že se v okolí Massa Lubrense nachází přírodní chráněná území. Massa Lubrense má štěrkové pláže, což ale nijak nekazí atraktivitu tohoto místa.

Historie a památky

Massa Lubrense je pojmenována podle mýtických sirén, které údajně žily na tomto pobřeží. Nejstarší archeologické nálezy pocházejí z antických dob a nacházejí se na samém konci poloostrova. Vidět můžete zbytky chrámu bohyně Atény, který zde nechali vystavět Řekové, a několik římských rezidencí z 1. st. n.l. V těsné blízkosti je středověká věž Minerva, která sloužila k obraně města. Období středověku vám připomene starý hrad Massa ze 14. stol., odkud je pěkný výhled na celou oblast. Za návštěvu stojí také starobylé centrum městečka a jezuitský klášter, který je napojen na dochovanou část městského opevnění. Massa Lubrense se pyšní mnoha dalšími památkami.

Kulturní akce

Tradice a bohatou historii si Massa Lubrense připomíná četnými kulturními akcemi. V prosinci se koná festival Terra delle Sirene, jež připomíná nejstarší historii města. Během celého zimního období se zde konají koncerty klasické hudby. V červenci se Massa Lubrense stává dějištěm festivalu ovoce, který navazuje na dlouholetou pěstitelskou tradici. Během srpna se zde koná festival sýru, divadelní festival Torre Turbulo a oslavy svátku sv. Assunta, které jsou doplněny průvodem lodí a ochutnávkou tradičních jídel. V září se v městečku Massa Lubrense koná festival Madonna del Vervece (oslavy Panny Marie) , zakončený průvodem na nedalekou horu.

Výlety do okolí

Massa Lubrense nabízí návštěvníkům mnoho možností na výlety. Dobře značené stezky vás povedou po archeologických památkách nebo malebných horských cestách. Chcete-li si vychutnat impozantní výhled na celé okolí, vydejte se na nejvyšší vrchol poloostrova Mount St. Costanzo (486 m) . Můžete také navštívit okolní vesničky, které vás ohromí tradiční venkovskou atmosféru 19. stol. Nedaleké městečko Sorrento je známé svými plážemi. Vyrazit můžete i na tak známá místa, jako jsou starověké Pompeje nebo sopka Vesuv .

Plusy

blízko k moři
klid
pobyty u moře
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
golfové hřiště
rodiště významných osobností

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
příroda
slavnosti
romantiku

Doprava a dopravní možnosti

námořní

Aktivity

rybaření

Služby

kemp
půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 40.6128, 14.3451
Nejbližší letiště: Mezinárodní letiště Neapol, 31 km
Pobřeží: Tyrhénské moře
Datum poslední aktualizace: 21.10.2012 13:24:21

Massa Lubrense: Recenze

Massa Lubrense prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Massa LubrenseSorrento (2.9km)Sant'Agnello (4.8km)Piano di Sorrento (6km)Meta (7km)Vico Equense (9km)Positano (12km)Capri (11km)Anacapri (13km)

Webmap: 1 2 3