TIXIK.cz » Města » Massa Lubrense

Ubytování Massa Lubrense, hotely Massa Lubrense

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Massa Lubrense: Hlídač pokojů
Massa Lubrense Mapa Mapa hotelů Massa Lubrense

Massa LubrenseMassa Lubrense

Související témata

Satelitní mapa Massa Lubrense, Penziony v Massa Lubrense, Luxusní ubytování v Massa Lubrense, Apartmány v Massa Lubrense, Levné ubytování v Massa Lubrense, Massa Lubrense: Fotografie

Doporučené hotely Massa Lubrense


Zobrazit všechny »


Massa Lubrense: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Massa Lubrense Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Massa Lubrense a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Neapolský zálivRegiony18km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 19:22:19, WWW stránky:

Massa Lubrense je přímořské letovisko v centrální části Itálie . Nachází se na západním pobřeží, na malebném Sorrentském poloostrově nedaleko ostrovů Capri a Ischia . V současné době (2011) má Massa Lubrense kolem 13 000 obyvatel. Nejbližším velkým městem je Neapol , která je vzdálená 25 km severně od městečka.

Nádherná okolní příroda

Malebné městečko Massa Lubrense je zasazeno do nádherného prostředí. Historické centrum je obklopeno terasovitými ovocnými sady a okolní kopce jsou porostlé stále zelenou středomořskou vegetací. Úžasnou scenérii dotváří pohádkově modré moře a majestátně se tyčící sopka Vesuv, která je vzdálená několik desítek kilometrů. Díky teplému středomořskému podnebí je celá oblast pokryta bohatou květenou. Rostlina Litodora neroste nikde jinde na světě a její nádherné modré květy uvidíte i v zimě. Není divu, že se v okolí Massa Lubrense nachází přírodní chráněná území. Massa Lubrense má štěrkové pláže, což ale nijak nekazí atraktivitu tohoto místa.

Historie a památky

Massa Lubrense je pojmenována podle mýtických sirén, které údajně žily na tomto pobřeží. Nejstarší archeologické nálezy pocházejí z antických dob a nacházejí se na samém konci poloostrova. Vidět můžete zbytky chrámu bohyně Atény, který zde nechali vystavět Řekové, a několik římských rezidencí z 1. st. n.l. V těsné blízkosti je středověká věž Minerva, která sloužila k obraně města. Období středověku vám připomene starý hrad Massa ze 14. stol., odkud je pěkný výhled na celou oblast. Za návštěvu stojí také starobylé centrum městečka a jezuitský klášter, který je napojen na dochovanou část městského opevnění. Massa Lubrense se pyšní mnoha dalšími památkami.

Kulturní akce

Tradice a bohatou historii si Massa Lubrense připomíná četnými kulturními akcemi. V prosinci se koná festival Terra delle Sirene, jež připomíná nejstarší historii města. Během celého zimního období se zde konají koncerty klasické hudby. V červenci se Massa Lubrense stává dějištěm festivalu ovoce, který navazuje na dlouholetou pěstitelskou tradici. Během srpna se zde koná festival sýru, divadelní festival Torre Turbulo a oslavy svátku sv. Assunta, které jsou doplněny průvodem lodí a ochutnávkou tradičních jídel. V září se v městečku Massa Lubrense koná festival Madonna del Vervece (oslavy Panny Marie) , zakončený průvodem na nedalekou horu.

Výlety do okolí

Massa Lubrense nabízí návštěvníkům mnoho možností na výlety. Dobře značené stezky vás povedou po archeologických památkách nebo malebných horských cestách. Chcete-li si vychutnat impozantní výhled na celé okolí, vydejte se na nejvyšší vrchol poloostrova Mount St. Costanzo (486 m) . Můžete také navštívit okolní vesničky, které vás ohromí tradiční venkovskou atmosféru 19. stol. Nedaleké městečko Sorrento je známé svými plážemi. Vyrazit můžete i na tak známá místa, jako jsou starověké Pompeje nebo sopka Vesuv .

Plusy

blízko k moři
klid
pobyty u moře
i luxusní ubytování
blízko do větších měst
golfové hřiště
rodiště významných osobností

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
příroda
slavnosti
romantiku

Doprava a dopravní možnosti

námořní

Aktivity

rybaření

Služby

kemp
půjčovna aut


Informace a fakta

GPS: 40.6128, 14.3451
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 13:24:21

Massa Lubrense: Recenze

Massa Lubrense prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Massa LubrenseSorrento (2.9km)Sant'Agnello (4.8km)Piano di Sorrento (6km)Meta (7km)Vico Equense (9km)Positano (12km)Capri (11km)Anacapri (13km)

Webmap: 1 2 3