TIXIK.cz » Města » Martin

Ubytování Martin, hotely Martin

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Martin: Hlídač pokojů
Martin Mapa Mapa hotelů Martin

Související témata

Satelitní mapa Martina, Martin - počasí, Martin: Fotografie

Doporučené hotely Martin


Zobrazit všechny »Martin: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Martin Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Martin a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 00:03:18, Nadmořská výška: 399m, Adresa: 03601 Martin, Slovensko, WWW stránky:

Plusy

převážně dobré počasí
hory v okolí

Vhodné pro

shopping
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Business travel (průmysl)

hudební
IT


Informace a fakta

GPS: 49.0628, 18.9217
Nadmořská výška: 399 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:01:25

Martin: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:48:18
Martin je historické město na Slovensku . V roce 1997 bylo město Martin zákonem vyhlášeno národním kulturním centrem Slováků. V současnosti má město přes 60 tisíc obyvatel.

Pohled do historie

Území dnešního města bylo osídleno již ve starověku. První písemná zmínka o současném městě pochází z roku 1284. Městská práva získal Martin ve 14. století. Město leželo na důležité obchodní stezce do Polska , proto se stalo na několik století centrem obchodu. V 19. st. začal narůstat význam města jako kulturního a národního centra. V Martině pak začalo Slovenské národní obrození, jehož prvním cílem bylo uznání slovenského jazyka za úřední řeč. Tento proces pak pokračoval snahou osamostatnit se i kulturně a politicky. V současné době je město důležitým kulturní a průmyslovým centrem i turistickým cílem.

Památky a turistické cíle

Při návštěvě Martina můžete obdivovat mnoho památek, jako jsou budova Matice Slovenskej, raně gotický kostel sv. Martina ze 13.století a budova Tatrabanky. Mezi další památky patří Slovenské komorní divadlo nebo Slovenská národní knihovna, která se již téměř 190 let stará o díla, která dokumentují duchovní i fyzický vývoj slovenského národa. Hřbitov v Martině, kde jsou pohřbeny významné slovenské osobnosti, je národní kulturní památkou. Vyhledávané je také Muzeum Andreja Kmeťa, ve kterém je regionálního vlastivědná expozice, a Muzeum slovenské dědiny . Jedna z nejstarších budov je Turčiansky župný dom, ve kterém je výstava moderního umění.

Sportovní aktivity v Martině

Město Martin a jeho okolí je vhodné pro pěší turistiku i cykloturistiku. Město je ideálním východiskem do pohoří Malá Fatra a Velká Fatra . Nedaleko se také nacházejí zimní střediska Winter Park Martinky , Jasenská a Valča, které nabízí ideální podmínky jak pro sjezdové lyžování, tak klasické lyžování.

 Aura: 51Recenze: 942010-09-25 04:38:57
Město martin není až tak veliké , ale je zajímavé jak svou polohou tak velmi malebné. Historicky mě zaujalo hlavně podepsáním martinské smlouvy, kdy jsme byly jedním státem. Což už nyní není a myslím ža spojení těchto dvou států nebylo špatné.

Města a obce v okolí

MartinBystrička (3.1km)Stráža (18km)Teplička nad Váhom (20km)Belá (20km)Žilina (22km)Párnica (25km)Ružomberok (28km)Likavka (29km)

Webmap: 1 2 3