TIXIK.cz » Města » Maribor

Maribor - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Maribor: Hlídač pokojů
Maribor Mapa Mapa hotelů Maribor

Související témata

Satelitní mapa Mariboru, Penziony v Mariboru, Luxusní ubytování v Mariboru, Autopůjčovny v Mariboru, Maribor - počasí, Maribor: Fotografie

Doporučené hotely Maribor


Zobrazit všechny »Maribor: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Maribor Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Mariboru, Plánovač výletů, Maribor a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:14:55, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Proti

daleko od letiště


Informace a fakta

GPS: 46.558, 15.6476
Nadmořská výška: 271 m
Nejbližší hranice: Rakousko, 11 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 06:36:30

Maribor: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702010-07-29 08:44:23
Maribor je druhé největší město ve Slovinsku . Nachází se na severovýchodě země, na řece Drávě. V současnosti zde žije cca 106 000 obvyvatel. Maribor je významnou dopravní křižovatkou. Nacházejí se zde galerie, muzea, historické památky i druhá největší univerzita ve Slovinsku. Maribor bude jinak Evropským hlavním městěm kultury 2012 spolu s portugalským Guimarães . V roce 2013 pak bude město hostit Zimní univerziádu 2013. V minulosti jinak získal Maribor ocenění “Město Alp 2000“.

Maribor je jak již bylo zmíněno významnou dopravní křižovatkou. hlavně pro ty, kteří směřují ze střední Evropy do Chorvatska a pro ty, kteří z Itálie potřebují na východ Evropy. Maribor je nejlépe dostupný autem, vlakem nebo letecky. Autem se sem dostanete po dálnici A1 nebo po dálnici A5. Pokud zvolíte leteckou variantu, můžete využít zdejší mezinárodní letiště Maribor Edvard Rusjan Airport, které je druhým největším letištěm ve Slovinsku. Využít můžete také železnici. Mariborské vlakové nádraží je totiž velkou železniční křižovatkou, kam jezdí mnoho mezinárodních vlaků. Z Lublaně se do Mariboru dostanete za cca 2 hodiny.

Maribor láká návštěvníky na své zvláštní kouzlo, památky, galerie a muzea. Mezi nejvýznamnější památky patří gotická katedrála z 12. století, renesanční randice a zámek z 15. století. Hlavní centrální náměstí Mariboru je Glavni trg (Hlavní náměstí) a Slomškov trg (Slomškovo náměstí) . Na Hlavním náměstí se nachází morový sloup z dílny sochaře Josefa Strauba. Připomíná tragickou událost ze 17. století, kdy zemřela na mor celá třetina obyvatel města. Na Hlavním náměstí naleznete i již zmíněnou krásnou renesanční radnici (Rotovž) , kterou můžete projít na Rotovški trg (Radniční náměstí) . Na Slomškově náměstí si můžete prohlédnout pomník, který pochází z roku 1991 a je vzpomínkou na mariborského biskupa Martina Slomška. Vidět zde můžete také monumentální kostel a průčelí klasicistního městského divadla.

Vyhledávaným místem v Mariboru je také tzv. Lent, což byl dřív významný přístav na řece drávě, bydliště vorařů a drobných řemeslníků. Dnes je to místo, kde naleznete mnoho krásných kaváren a restaurací. Zdejší nábřeží je jako stvořené k romantických procházkám. V létě, přesně na konci školní roku se zde koná vyhlášený festival, který je známý i za hranicemi Slovinska. Každý rok se tu sejdou tisíce kulturychtivých turistů, kteří si přijedou užít příjemnou hudbu, shlédnout divadlení vystoupení a další jinou zábavu. Mariborský přístav Lent je také vyhlášený díky starém keříku vinné révy (Stara trta, což znamená Stará réva) , který byl před časem při renovaci přístavu objeven. Jedná se údajně o možná nejstarší vinnou révu v Evropě. Zapomenutá réva je totiž prý třista až čtyřista let stará. Zajímavostí je, že stále ještě rodí. Slavnostní sklizeň těchto vzácných vinných bobulek probíhá koncem října. Získat však víno z této révy je nemožné. Víno dostávají jen významní návštěvníci města Maribor.

Pokud se do Mariboru vydáte, nemusíte ale litovat, že speciální víno nemůžete ochutnat. Město je totiž vinařskou Meccou Slovinska. Disponuje rozsáhlými vinnými sklepy, které jsou přístupné pro všechny návštěvníky města a milovníky vína.

Maribor je také ale místem, kde si na své přijdou milovníci sportu. Ti co mají rádi fotbal, mohou navštívit jeden ze zápasů prvoligového týmu NK Maribor, který si v minulosti zahrál i Ligů mistrů. V zimě se nedaleko města nachází vyhlášené lyžařské středisko Maribor - Pohorje , které každý rok hostí Obří slalom žen a Mistrovství světa v alpském lyžování známé jako lisica Zlata (Golden Fox) .

Historie města Maribor jinak sahá do 13. století. První písemná zmínka pochází přesně z roku 1208. Název Maribor se ale používá až od konce 19. století.
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-26 22:59:45
Město Maribor jsme navštívili letos v létě. Strávily jsme tu noc. Do města jsme dorazily večer a tak jsme chtěli vyrazit za zábavou. Maribor nás překvapil. Nikde jsme nepotkali ani nohu. Nakonec jsme našli jednu otevřenou hospodu, kde jsme si dali dvě pivka. Místní lidé ale nejsou moc přívětiví. Barmanka z nás nebyla nadšená, protože už v jedenáct večer zavírala. A pak už jsme nenašli žádnou putiku, kde bychom mohli zakotvit. Tak nám nezbylo nic jiného něž jít spát. Asi je lepší Maribor navštívit přes den.

Města a obce v okolí

MariborMalečnik (3.3km)Limbuš (5km)Pernica (7km)Ruše (10km)Slovenska Bistrica (20km)Ptuj (23km)Radenci (31km)Zreče (29km)

Webmap: 1 2 3