TIXIK.cz » Města » Marbella

Ubytování Marbella, hotely Marbella

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Marbella: Hlídač pokojů
Marbella Mapa Mapa hotelů Marbella

Související témata

Satelitní mapa Marbelly, Tipy na výlety poblíž Marbelly, Penziony v Marbelle, Luxusní ubytování v Marbelle, Apartmány v Marbelle, Levné ubytování v Marbelle, Autopůjčovny v Marbelle, Marbella - počasí, Marbella: Fotografie

Doporučené hotely Marbella


Zobrazit všechny »Marbella: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Marbella Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Marbelle, Plánovač výletů, Marbella a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 12:42:13, Telefon: +34 952 90 32 59, WWW stránky:

Plusy

pobyty u moře
mírné klima

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 36.5101, -4.8863
Nadmořská výška: 25 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:29

Marbella: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 09:56:26
Marbella je vyhlášené letovisko na Costa del Sol, ve Španělsku . V současné době zde žije asi 120 000 obyvatel. Marbella láká hlavně na své pláže, golfová hřiště a rušný noční život.

O letovisku

Marbella nabízí po celý rok příjemné klima. I proto zdejší pláže a golfová hřiště vyhledávají turisté a celebrity z celého světa. Mezi nejznámější celebrity patří např. Antonio Banderas, Julio Iglesias či Rod Stewart. Marbella je ideálním místem pro aktivní dovolenou. Můžete si tu vybrat ze široké škály vodní sportů, projet se na koni atd. V noci se otevírá mnoho klubů, diskoték, barů a kasin. Kvůli rušnému nočnímu životu je ale město vyhlášené i obchodem s drogami. Marbella je luxusní letovisko, kam jezdí především bohatší lidé. Pokud si tedy dovolenou v tomto letovisku chcete užít, vezměte si to nejlepší oblečení co máte. Připravte si také nějaké to euro navíc, protože tu jsou ceny o něco vyšší než jinde ve Španělsku (i když nijak dramaticky) .

Historie

Oblast dnešního města Marbella byla osídlena již v paleolitu a neolitu. Poté se tu postupně vystřídali národy Féničanů, Kartáginců, Řeků, Římanů i Arabů. Svůj největší rozmach ale Marbella zažila až ve 20. století, jelikož ještě v roce 1940 tu žilo jen asi 1000 lidí.

Památky

Mezi nejvyhledávanější turistické cíle ve městě Marbella patří náměstí Plaza de los Naranjos (Pomerančové náměstí), kde můžete obdivovat radnici ze 16. století, a také osmibokou kašnu z mramoru postavenou roku 1704. Ve staré části města můžete vidět tzv. EL Castillo. Jde o hradbu pevnosti Alcazaby, která tvořila původní město obklopené hradbami. Další významnou památkou je věž – Torre Ladrones, první signální věž na marbellském území za vlády Arabů v Andalusii. Nejnavštěvovanějším muzeem je bezpochyby Muzeum bonsají .

Zábava a festivaly

Marbella hostí po celý rok také mnoho různých festivalů a oslav. Mezi nejvyhlášenější svátky patří svátek patrona města San Barnabé, který se koná vždy okolo 11. června. Dalším oblíbeným svátkem je svátek patronky rybářů a námořníků Fiesta de la Virgen del Carmen. Ten se koná vždy 16. července.

Pláže

Marbella nabízí návštěvníkům celkem 24 pláží, jejichž celková délka je 27 km. Mezi nejnavštěvovanější pláže patří Playa de Guadalmina, Playa de Linda Vista, Playa de Cortijo Blanco, Playa de Puerto Banús, Playa de la Bajadilla a Playa de Fontanilla .

Doprava

Marbella je nejlépe dostupná letecky. Nejbližší letiště se nachází v Málaze , která je vzdálená asi 45 km. Pravidelně, v půlhodinových intervalech, jezdí z letiště do Marbelly autobusy. Dostat se sem dá také autem po dálnici A-7.

 Aura: 65Recenze: 2292011-04-07 21:52:22
No, kdo má rád ruch, troubení aut, plno lidí a neutuchujaící noční život, ten si to v Marbelle jistě užije. Při cestě Andalusií jsme tímto místem jen profrčeli, protože památky jsou jinde významnější a pláže klidnější. Zde je to přeplněné a že jde o snobácké místo, to je cítit ve vzduchu. Už jen proto, že si toto místo vybrali pro svůj život novodobí boháči z Ruska, včetně ruskojazyčné mafie. Sami Španělé říkají, že sem už raději nejezdí, protože se tu necítí doma. Kdo zná Karlovy Vary, ví, o čem mluvím. A že nejde o ruské turisty, to se také pozná. Proti turistům nikdo nic nenamítá. čteme-li v článku o narkomafii, je to jasné...

Města a obce v okolí

MarbellaIstán (10km)Fuengirola (24km)Estepona (25km)Coín (20km)Jubrique (30km)Tolox (20km)Genalguacil (31km)Benalmádena (30km)

Webmap: 1 2 3