TIXIK.cz » Mar Menor

Mar Menor - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mar Menor: Hlídač pokojů
Mar Menor Mapa Mapa hotelů Mar Menor

Související témata

Mar Menor: Fotografie

Doporučené hotely Mar Menor


Zobrazit všechny »Mar Menor: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mar Menor Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mar Menor a doprava, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Zátoky, Aktuální čas: 03:34:54

Mar Menor – „Mrtvé moře Španělska“ je unikátní laguna ve Španělsku . Nachází se při jihovýchodním pobřeží Španělska, v oblasti Costa Calida.

Vznik Mar Menor

Laguna Mar Menor vznikla v průběhu staletí vlivem sopečné činnosti spojené s hromaděním písku, který sem byl nanesen oceánskými proudy. Postupem času se z nahromaděného písku stala 22 kilometrů dlouhá hráz. Na několika místech je přerušená kanály, kterými je Mar Menor propojen se Středozemním mořem. Tato hráz se nazývá La Manga a je široká od 250 – 1500 m. Díky těmto přírodním vlivům se vzniklá laguna Mar Menor stala největším slaným jezerem v Evropě. Krásu jezeru dodává i několik ostrůvků uprostřed.

Léčebné účinky

Díky separaci od Středozemního moře se v Mar Menor vyvinuly specifické klimatické podmínky. Díky nim se toto místo stalo zvláště chráněným územím Středozemního moře. Mar Menor má teplou, klidnou, mělkou a velmi slanou vodu. Vlivem intenzivního slunečního záření zde dochází k velkému odpařování vody. Tímto procesem vzniká léčivé bahno, které je téměř srovnatelné s bahnem v Mrtvém Moři v Izraeli. Odpařováním vody také vzniká množství par nad jezerem, jež do značné míry brání průniku škodlivých slunečních paprsků. Proto se k Mar Menor jezdí léčit lidé s dýchacími obtížemi, onemocněním kůže, kloubů, nervů, revmatismu a artrózy.

turistické informace

Na březích jezera Mar Menor je k dispozici mnoho služeb pro turisty, od ozdravných léčeben po centra sportu, ubytovací zařízení, obchody, hřiště, půjčovny lodí a aut až po restaurace, bary a diskotéky.

Pláže Mar Menor

Mar Menor má překrásné písečné pláže s velmi pozvolným vstupem do moře, vhodné i pro rodiny s dětmi. Pokud si chcete užít dovolenou u dvou moří najednou, vydejte se do destinace La Manga del Mar Menor . Zde můžete využívat písečné pláže Středozemního moře s velkými vlnami i klidnou vodu laguny Mar Menor.

Období návštěvnosti

Mar Menor je díky své stálé teplotě kolem 18 °C výborným ozdravným místem pod širým nebem ve všech ročních obdobích.


Informace a fakta

GPS: 37.7102, -0.7852
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:42:15

Mar Menor: Recenze

Mar Menor prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Los Urrutias (5km)Los Alcázares (7km)Los Nietos (7km)La Manga del Mar Menor (10km)Santiago de la Ribera (10km)Cabo de Palos (12km)La Unión (13km)San Pedro del Pinatar (14km)Roldán (22km)

Webmap: 1 2 3