TIXIK.cz » Města » Mannheim

Ubytování Mannheim

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mannheim: Hlídač pokojů
Mannheim Mapa Mapa hotelů Mannheim

MannheimMannheim

Související témata

Satelitní mapa Mannheimu, Penziony v Mannheimu, Luxusní ubytování v Mannheimu, Autopůjčovny v Mannheimu, Mannheim - počasí, Mannheim: Fotografie

Doporučené hotely Mannheim


Zobrazit všechny »


Mannheim: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mannheim Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Mannheimu, Plánovač výletů, Mannheim a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 06:18:44, WWW stránky:

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 49.4883, 8.4647
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 09:00:29

Mannheim: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:22:30
Mannheim je město v Německu . Je druhým největším městem spolkové země Bádensko-Württembersko. Mannheim je významným obchodním centrem a dopravním uzlem, nacházející se mezi městy Frankfurt nad Mohanem a Stuttgart .

Vznik

Osada Mannheim je poprvé zmíněna v kodexu Loscherově v roce 766. Dlouhou dobu byl pouhou rybářskou vesničkou. V roce 1349 získalo město na významu díky výstavbě hradu Eichelheim. Městem se Mannheim stal v roce 1607, kdy kurfiřt Fridrich IV. položil základní kámen pevnosti Friedrichsburg. Během třicetileté války bylo město vypleněno. Mannheim se začal rozvíjet od roku 1828, kdy zde byl otevřen přístav na řece Rýn.

Památky

Mezi místní pamětihodnosti patří Národní divadlo postavené v roce 1779, Friedrichsplatz s Vodárenskou věží, Kunsthalle, Jezuitský kostel, Mešita Yavuz-Sultan-Selim, Paradeplatz, Marktplatz, největší barokní palác v Evropě Mannheimer Schloss,

Parky

Nejznámější park v Mannheimu je Luisenpark, což je jeden z nekrásnějších parků v Evropě. Dále je tu Herzogenriedpark a Zámecká zahrada, která je druhým největším městským parkem ve městě Mannheim.

Moderní budovy

Dále zde najdete i moderní budovy jako např.: Radiokomunikační věž Fernmeldeturm Mannheim a budova Victoria. V dnešní době žije ve městě Mannheim cca 325 tisíc obyvatel.

Města a obce v okolí

MannheimLudwigshafen am Rhein (2.1km)Altrip (7km)Mutterstadt (9km)Limburgerhof (9km)Waldsee (10km)Hirschberg an der Bergstraße (14km)Otterstadt (13km)Weinheim (16km)

Webmap: 1 2 3