TIXIK.cz » USA » New York » New York » New York » Manhattan

Manhattan - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Manhattan: Hlídač pokojů
Manhattan Mapa Mapa hotelů Manhattan

ManhattanManhattan

Související témata

Manhattan: Fotografie

Doporučené hotely Manhattan


Zobrazit všechny »


Manhattan: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Manhattan Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Manhattan a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
China Town v New Yorku0.8km
Rockefellerovo centrum v New Yorku0.9km
Vyhlídka Top of the Rock0.9km
Socha Svobody9km
Tioga Pass29km
Luna Park At Coney Island20km
First Presbyterian Church51km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Shopping, Aktuální čas: 07:55:57, Adresa: 1006 6th Ave, Manhattan, NY 10018, USA, Telefon: +1 212-564-0939, WWW stránky:

Manhattan je nejznámější a zároveň nejdůležitější z pěti newyorských městských obvodů. Je symbolem nejen města New York, ale zřejmě i celých USA . Představuje administrativní, ekonomické i obchodní centrum města.

Město mrakodrapů

Ostrov Manhattan obtékaný řekami Hudson a East River je asi jen 3,5 km široký a 22 km dlouhý. Oblast je plná výškových budov, které tvoří charakteristickou siluetu Manhattanu. Nacházejí se zde mnohé z nejvyšších mrakodrapů světa.

Turisticky přitažlivá oblast

Na ostrově Manhattan se nacházejí nejznámější turistické cíle New Yorku, ostrov je současně centrem obchodu (např. slavná 5. Avenue ) nebo zábavy (slavná divadla na Broadwayi) . Srdcem ostrova je jeho jižní část, tzv. Dolní Manhattan s finančním centrem a slavnou Sochou svobody , která stojí na ostrůvku Liberty nedaleko jižního cípu Manhattanu. Na Dolním Manhattanu stála i "dvojčata" známého světového obchodního centra, která byla zničena při teroristickém útoku na Manhattan 11. září 2001. Na Wall Street se nachází slavná Newyorská burza, která ovlivňuje obchody na celém světě. Známý Brooklynský most spojuje jižní část ostrova Manhattan se čtvrtí Brooklyn na druhé straně řeky East River.

Midtown

Další významnou oblastí Manhattanu je Midtown, kde najdeme další hlavní turistické cíle města. Např. nejvyšší mrakodrap New Yorku, kterým je 443 metrů vysoký Empire State Building , slavnou Times Square , katedrálu sv. Patrika či Rockefellerovo centrum. Území severně od Midtownu vyplňuje rozsáhlý Central Park , jenž je oázou zeleně a klidu v ruchu velkoměsta. Po stranách parku leží zajímavé oblasti. Upper East Side a Upper West Side, v nichž najdeme nejen významné obchody, ale také slavná newyorská muzea, např. Guggenheimovo muzeum, Metropolitní muzeum, Frick Collection, Americké přírodovedecké muzeum nebo Carnegie Hall . Nad Central Parkem leží nechvalně proslulá a nepříliš bezpečná afroamerická čtvrť Harlem a také Morningside Heights se známou Columbia University. Dopravu na Manhttanu zajišťují mj. i charakteristické žluté taxíky a celý Manhattan je doslova propleten podzemní sítí newyorského metra.


Informace a fakta

GPS: 40.7519, -73.9857
Nadmořská výška: 55 m
Telefon:
Datum vzniku (rok):
Počet všech obchodů v centru:
Počet pater:
Majitel:
Velikost prostor (m2):
Architekt:
Slogan:
Čas potřebný na návštěvu (minuty):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:21:22

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.manhattanmallny.com/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Typy obchodů: obchody s uměním, obchodní domy, módní butiky, bankovní služby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Možnosti zábavy: divadlo, bary
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: wifi zdarma
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Druhy stravování: restaurace

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Manhattan: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 50Recenze: 5722.9.2010 21:01:46
Manhattan je jedna z nádherných a velmi známých a oblíbených částí města NY. Osobně jsem navštívila a musím uznat, že to stojí zato! Mrakodrapy zapůsobí určitě i na Vás :)

Města a obce v okolí

Jersey City (8km)New York (6km)Edgewater (8km)Newark (16km)East Rutherford (13km)Carlstadt (13km)South Hackensack (13km)Great Neck (22km)Elizabeth (21km)

Webmap: 1 2 3