TIXIK.cz » Města » Mali Lošinj

Mali Lošinj - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mali Lošinj: Hlídač pokojů
Mali Lošinj Mapa Mapa hotelů Mali Lošinj

Mali LošinjMali Lošinj

Související témata

Luxusní ubytování v Malim Lošinji, Penziony v Malim Lošinji, Satelitní mapa Maliho Lošinje, Mali Lošinj - počasí, Mali Lošinj: Fotografie

Doporučené hotely Mali Lošinj


Zobrazit všechny »


Mali Lošinj: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mali Lošinj Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mali Lošinj a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 07:15:28

Městečko Mali Lošinj je největší obcí a oblíbeným lázeňským letoviskem na chorvatském ostrově Lošinj . Nachází se v prostřední části ostrova blízko nejužšího místa, kde byl vybudován průplav. Průplav je překlenut impozantním mostem.

O městečku Mali Lošinj

Mali Lošinj zažil největší rozkvět během nadvlády Benátčanů. V těchto dobách (15. stol.) byl na nejvyšším místě postaven hrad. Za prohlédnutí stojí také kostel sv. Martina a malebné letní rezidence, které si zde nechávala stavět rakouská šlechta. Mali Lošinj je díky příhodnému klimatu již od 19. století jedním z nejoblíbenějších lázeňských středisek na Jadranu. Jezdil se sem léčit dokonce i rakouský císař František Josef I., který si zde nechal postavit letní rezidenci (vila Karolina) . Nedaleko městečka Mali Lošinj se nachází pěkný poloostrov Čikat. Na tomto poloostrově stojí v borovicových hájích většina rekreačních zařízení. Ve stejnojmenné zátoce je nejkrásnější pláž pokrytá oblázky a pískem. Mali Lošinj se pyšní i mnoha dalšími krásnými plážemi nabízející výborné podmínky pro koupání. Okolní moře bývá pravidelně oceňováno „Modrou vlajkou“ za svoji čistotu.

Aktivity na Mali Lošinj

Mali Lošinj má skvělé podmínky pro potápění a jachting. V sezóně jsou pořádány potápěčské výlety za objevováním krás podmořského světa. Ani milovníky ostatních sportů Mali Lošinj nezklame. Jsou zde hřiště na míčové sporty. Možné je zahrát si minigolf, projet se na koni nebo si půjčit malý člun a vydat se prozkoumávat krásné zátoky nabízející klid a odpočinek. Mali Lošinj je rovněž kulturním střediskem ostrova. Po celou sezónu (červenec, srpen) se koná spousta koncertů, výstav, diskoték a divadelních představení. Ubytování je možné v hotelech, soukromí nebo v jednom ze tří kempů.

Plusy

rodiště významných osobností
lesy
mírné klima

Proti

daleko od letiště


Informace a fakta

GPS: 44.5306, 14.4686
Nadmořská výška: 17 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:38:28

Mali Lošinj: Recenze

Mali Lošinj prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Mali LošinjVeli Lošinj (4.1km)Nerezine (15km)Novalja (33km)Lun (28km)Stara Novalja (34km)Rab (34km)Kampor (34km)Mundanije (36km)

Webmap: 1 2 3