Malham - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Malham: Hlídač pokojů
Malham Mapa Mapa hotelů Malham

Související témata

Malham: Fotografie

Doporučené hotely Malham


Zobrazit všechny »Malham: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Malham Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Malham a doprava
Hrad Skipton18km
Hrad Barnard53km


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 19:20:10, Nadmořská výška: 385m

Malham je jednou z nejpůsobivějších vápencových oblastí ve Velké Británii . Rozprostírá se v okolí města Malham, v severoanglickém národním parku Yorkshire Dales . Malham je území, které bylo utvořeno před více než 10 tisíci lety činností ledovce. Nachází se zde rokle, jeskyně, jezera nebo vodopády. Procházka z vesnice Malham do údolí může trvat i několik hodin, jednou z možností jsou též automobilové výlety. Asi nejlákavějším místem v oblasti Malham je Malham Cove – přírodní amfiteátr se strmými svahy. Uprostřed těchto 76 metrů vysokých svahů můžete spatřit černý pruh, označující místo někdejšího vodopádu. O něco dále se nachází druhé největší jezero v národním parku – Malham Tarn, které leží ve výšce 305 metrů nad mořem v přírodní rezervaci. Dalším velice oblíbeným místem je Malham Lings – vápencový chodník, který též vznikl v době ledové, když v puklinách hornin umrzla voda a zvětšila tak svůj objem. Za pozornost také stojí Gordale Scar – hluboká rokle se strmými vápencovými útesy. Oblast Malham je nejenom krásným přírodním úkazem, ale také domovem vzácných druhů rostlin a živočichů.

Informace a fakta

GPS: 54.092, -2.1719
Nadmořská výška: 385 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 17:22:32

Malham: Recenze

Malham prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Malham (3.6km)Settle (7km)Kettlewell (10km)Grassington (12km)Austwick (12km)Coniston Cold (11km)Wigglesworth (12km)Gargrave (13km)Clapham (15km)

Webmap: 1 2 3