TIXIK.cz » Makovský průsmyk

Makovský průsmyk, Česká republika - cestovní průvodce

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Makovský průsmyk: Hlídač pokojů
Makovský průsmyk Mapa Mapa hotelů Makovský průsmyk

Makovský průsmykMakovský průsmyk

Související témata

Makovský průsmyk: Fotografie

Doporučené hotely Makovský průsmyk


Zobrazit všechny »


Makovský průsmyk: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Makovský průsmyk Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Makovský průsmyk a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Památníky, Aktuální čas: 20:41:25, Nadmořská výška: 816m

Makovský průsmyk je přechod přes horský hřeben mezi Českou a Slovenskou republikou. Nachází se mezi vrcholy Beskydek (953 m) a Dupačka (928 m) , ve výšce 801 metrů nad mořem. Makovský průsmyk Leží v turisticky oblíbené oblasti kudy prochází hřebenová turistická trasa (červená) a naučná stezka Javorníky, která vede z Portáše na Bumbálku (Javorníky - Družba) . V průsmyku se potkávají tři důležité silnice, které spojují slovenské Kysuce a české Beskydy. Ze slovenského města Makov vede silnice směrem na město Velké Karlovice, nebo kolem chaty Bumbálka na Horní Bečvu. Na cestě směrem do Velkých Karlovic je v průsmyku umístěn památník protifašistického odboje. Makovský průsmyk a jeho okolí bylo místem častých střetů mezi nacisty a příslušníky odboje. Nejvýznamnější střetnutí se zde odehrálo dne 25. září 1944. Jednotky partyzánské brigády Jana Žižky po potlačení Slovenského národního povstání směřovaly na území Čech a Moravy. Při přechodu průsmyku došlo k boji ve kterém zahynulo přes 400 fašistických vojáků a přibližně 200 příslušníků odbojových skupin.

Informace a fakta

GPS: 49.3828, 18.4108
Nadmořská výška: 816 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:40:52

Makovský průsmyk: Recenze

Makovský průsmyk prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Velké Karlovice (9km)Horní Bečva (11km)Karolinka (13km)Prostřední Bečva (13km)Dolní Bečva (18km)Horná Mariková (17km)Halenkov (20km)Rožnov pod Radhoštěm (21km)Ostravice (17km)

Webmap: 1 2 3