TIXIK.cz » Města » Mahón

Ubytování Mahón, hotely Mahón

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mahón: Hlídač pokojů
Mahón Mapa Mapa hotelů Mahón

Související témata

Satelitní mapa Mahónu, Penziony v Mahónu, Levné ubytování v Mahónu, Autopůjčovny v Mahónu, Luxusní ubytování v Mahónu, Apartmány v Mahónu, Mahón: Fotografie

Doporučené hotely Mahón


Zobrazit všechny »Mahón: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mahón Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mahón a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 02:36:42, WWW stránky:

Mahón známý také jako Mahón je hlavní město ostrova Menorca . Nachází se ve východní části ostrova, v chráněné zátoce. Jedná se o druhý nejhlubší přírodní přístav na světě. Území dnešního města bylo osídleno již ve starověku. Z té doby pochází i název města. Dnes je Mahón malebným přístavem, který je chráněn dvěma pevnostmi. V historickém centru města je pak toho také hodně k vidění. Po městě, ve kterém nyní žije cca 30 000 se dá nejlépe pohybovat autobusem. Můžete odtud také vyrazit autobusem do jiných částí ostrova. Nechybí zde však možnost vzít si taxi či si pronajmout auto. Samozřejmostí Mahónu je široká nabídka kvalitního ubytování, barů i restaurací. Na své si tu přijdou hlavně gurmáni, kteří můžou ochutnat zdejší tradiční sýr, menorské koláče namočené v ginu podáváné s jahodami a další místní pochoutky. Pro ty co mají rádi noční zábavu je tu několik klubů a barů. Mezi nejvyhlášenější patří music bar Nou de Copes, který byl navržen jako jeskyně ve staré zdi přístavu. Vyhledávaný je také Akelarre, kde je vždy mnoho mladých, kteří se baví až do ranních hodin. Cca 2 km severně od města Mahón se pak nachází přírodní park Parc Natural de s'Albufera des Grau , který je dokonalým příkladem cenných ekosystémů ostrova Menorca .

Plusy

převážně dobré počasí
skvělé jídlo
živá a zábavná destinace
krásné scenérie
krásné pláže
dobrá dostupnost
hezký přístav

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
plavby
naturisty
slavnosti
sportovní turistiku

Zajímavosti

historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Aktivity

rybaření


Informace a fakta

GPS: 39.8882, 4.2641
Nadmořská výška: 42 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:02:30

Mahón: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 2292010-04-14 17:24:32
Tedy vůbec nechápu, proč by měl někdo po městě jezdit autobusem, navíc jsem si nějak žádných nevšimla. Nemůže-li někdo na nohy, tak chápu, že se vyveze z přístavu,což je jinak do starého města dost do kopce. Ale jinak - autobusem, pokud by tam nějaký jezdil, se připraví o krásnou atmosféru, uličky lemované bílými domky se zelenými okenicemi, náměstí, dva kostely, v jednom z nich je každé poledne varhnní koncert, protože tam mají velmi vzácné varhany. Jedinečná je návštěva trhu, ať už rybího nebo zeleninového: pastva pro oči. Je-li někdo žhavý do nočního života, rozhodně jsou na Menorce lepší místa, například jeskyně Xoroi, přímo ve strmé skále nad mořem, asi 10 km od Mahonu směrem na Ciudadellu. To je pravá exotika, krásně tam od moře profukuje, to má atmosféru, jsou tam dobré diskotéky. Jinak si myslím, že v Mahonu ten noční život není tím hlavním, co by se mělo navštívit. Jo jídla, to je něco jiného. Hned bych si něco dala, menorská kuchyně je mňam.

Města a obce v okolí

MahónEs Castell (2.4km)Sant Climent (5km)Sant Lluis (4.4km)S'Algar (7km)Binibequer Vell (8km)Cala en Porter (11km)Punta Prima (8km)Alaior (12km)

Webmap: 1 2 3