TIXIK.cz » Česká republika » Jihomoravský kraj » Brněnsko » Brno » Mahenovo divadlo

Mahenovo divadlo - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Mahenovo divadlo: Hlídač pokojů
Mahenovo divadlo Mapa Mapa hotelů Mahenovo divadlo

Mahenovo divadloMahenovo divadlo

Související témata

Mahenovo divadlo: Fotografie

Doporučené hotely Mahenovo divadlo


Zobrazit všechny »


Mahenovo divadlo: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Mahenovo divadlo Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Mahenovo divadlo a doprava
Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi0.1km
Desert0.1km
Brněnský hodinový stroj0.4km
Spravedlnost0.5km
Brněnské výstaviště2km
Vinařství a vinný sklep Sedláček29km
Dalešická přehrada38km
Vinařství Gotberg30km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Divadla, Aktuální čas: 18:47:46, Adresa: Dvořákova 589/11, Brno, Česká republika, Telefon: +420 542 158 286, WWW stránky:

Mahenovo divadlo patří mezi tři scény Národního divadla Brno. Budova stojí na Malinovského náměstí v centru Brna , v České republice .

Technická rarita

Divadlo se může pochlubit jedním významným prvenstvím na evropské úrovni. Mahenovo divadlo bylo první , které mělo plně elektrické osvětlení. V roce 1882 navštívil Brno dokonce sám Thomas Alva Edison, aby dohlížel na provedení svého projektu. Elektrifikace divadla byla možná díky napájení z vlastní elektrárny umístěné v budově. Tuto raritu dnes v blízkosti divadla připomíná Edisonův památník od Tomáše Medka. Socha je složena ze zvětšených konstrukcí tří žárovek.

Počátky divadla

Návrh budovy zpracoval vídeňský ateliér Fellner&Helmer. Známí divadelní projektanti vymysleli reprezentativní divadelní budovu, která se na svou dobu mohla pochlubit výjimečnými dispozicemi. Ze stylového hlediska jde o novorenesanční stavbu s motivem antického chrámu. Mahenovo divadlo bylo otevřeno v roce 1882 hrou Egmont od J. W. von Goetha. Divadlo nese jméno českého spisovatele, dramatika a literárního kritika Jiřího Mahena. Umělec se shodou náhod narodil ve stejný rok, kdy bylo divadlo otevřeno. Dodnes je Mahen považován za významného občana Brna. Podílel se i na vybudování městské knihovny, a proto je po něm kromě divadla pojmenována i tato instituce. Z jeho tvorby je známý například soubor libret s názvem Husa na provázku.


Informace a fakta

GPS: 49.1961, 16.6135
Nadmořská výška: 216 m
Youtube:
Telefon:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:27:09

Mahenovo divadlo: Recenze

Mahenovo divadlo prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Brno (0.6km)Kníničky (8km)Rozdrojovice (10km)Tvarožná (12km)Lelekovice (11km)Ostrovačice (14km)Kovalovice (15km)Tetčice (15km)Říčany (16km)

Webmap: 1 2 3