TIXIK.cz » Města » Madrid

Ubytování Madrid, hotely Madrid

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Madrid: Hlídač pokojů
Madrid Mapa Mapa hotelů Madrid

MadridMadrid

Související témata

Satelitní mapa Madridu, Tipy na výlety poblíž Madridu, Penziony v Madridu, Luxusní ubytování v Madridu, Apartmány v Madridu, Levné ubytování v Madridu, Autopůjčovny v Madridu, Madrid - počasí, Madrid: Fotografie

Doporučené hotely Madrid


Zobrazit všechny »


Madrid: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Madrid Mapa Plánovač výletů na míru
Největší města světa, Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Madridu, Plánovač výletů, Madrid a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:43:45, Nadmořská výška: 658m, WWW stránky:

Madrid je hlavní a největší město Španělska. Je to nejvýše položené hlavní město v Evropě. Centrum Madridu charakterizují široké ulice se zelení a rozlehlá kruhová náměstí, z nichž je nejznámější Plaza de Cibeles. Ve městě Madrid najdeme fascinující historické památky a řadu kvalitních muzeí a galerií. Raritou je Muezum iberské šunky v blízkosti známé ulice Gran Vía.

Turistické zajímavosti

Madrid je silně katolickým městem. V 9. století bylo město v držení Maurů a dominovala muslimská víra. Z tohoto období pochází i proslulý pevnostní palác Alcázar, který nechal emír postavit v roce 852. V 11. století získala Madrid kastilská koruna a právě v tomto období přichází do Madridu katolická víra. Muslimské mešity byly přestavovány na kostely a Alcázar byl přestavěn na lovecký zámek nazývaný Mayrit. Až do roku 1734 sloužil jako královské sídlo. Mayrit vyhořel a na jeho místě byl v západní části historického centra postaven nový Palacio Real. Využívá jej král Juan Carlos I. k reprezentačním účelům. Nekoná-li se zrovna žádná významná událost, palác je přístupný veřejnosti. V okolí najdete příjemné parky. V těsné blízkosti stojí největší kostel města, katedrála Virgen de la Almudena. Dalšími zajímavými místy jsou obrazárna Museo del Prado, galerie Thysen, galerie Reina Sofia či náměstí Plaza de España s pomníkem Miguela de Cervantese a jeho románových postav Dona Quijota a Sancho Panzy. Nejhezčí náměstí Madridu je Plaza Mayor. V minulosti se na tomto náměstí konaly popravy, býčí zápasy a upalování kacířů. Dnes je to mírumilovné místo plné hospůdek a vybraných restaurací, místo setkávání Madriďanů. V Národním archeologickém muzeu ve městě Madrid je keltiberská soška kněžky, zvaná Dáma z Elche. V zahradě muzea byla vybudovaná kopie jeskyně Altamira s prehistorickými kresbami. V Madridu sídlí světově známé fotbalové kluby Real Madrid a Atlético Madrid. V neděli stojí za návštěvu rozsáhlý park s paláci, jezírky a zelenými plochami Buen Retiro.

Okolí Madridu

Vyjde-li vám po návštěvě všech pamětihodností Madridu čas, můžete se vydat na výlet do bezprostředního okolí města, do samostatné autonomní oblasti Comunidad de Madrid. Například do pohoří Sierra Norte s přírodní rezervací Hayedo de Montejo de la Sierra, s bukovými lesy, rozprostírajícími se nejjižněji v Evropě. V pohoří je mnoho malebných vesniček, jako například La Hiruela nebo Puebla de la Sierra. Rekreační oblastí je pak přehrada Puentes Viejas. Kdo dává před přírodou přednost návštěvě památek, má toho hodně na výběr: Například severozápadně od Madridu královský palác s královskými hrobkami a cennou obrazárnou El Escorial, na opačné straně města pak zase královské letní sídlo se zahradami Aranjuez. Obě památky existují na seznamu UNESCO. Letním královským sídlem byl i palác El Pardo, dříve za hranicemi města, dnes tvořící předměstí Madridu. Kdo se zajímá o dějiny španělské občanské války, může navštívit Valle de los Caídos, Údolí padlých, nedaleko El Escorialu. Oficiálně jde o megalomanský památník k uctění padlých v této válce, ale ve skutečnosti je to hrobka generála Franka. Je odtud nádherný výhled na celé okolí. K návštěvě zvou i dvě malebná městečka, rodiště Miguela de Cervantese Alcalá de Henares a městečko Chinchón s kulatým náměstím obklopeným restauracemi, kam se vyplatí vyrazit na nedělní oběd.

Plusy

rovinaté okolí
mírné klima

Vhodné pro

aktivní dovolenou
festivaly
poznávání historie
slavnosti
noční život
plavby
romantiku
shopping
studium
umění
zdravotní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy
politické centrum
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

letecká
metro
železniční
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

IT
potravinářský
textilní


Informace a fakta

GPS: 40.4168, -3.7026
Nadmořská výška: 658 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:03:07

Madrid: Recenze

Madrid prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Madrid (0km)Móstoles (17km)Brunete (25km)Ajalvir (23km)Las Matas (23km)Arganda del Rey (26km)Daganzo de Arriba (25km)Campo Real (29km)Alcalá de Henares (29km)