TIXIK.cz » Peru » Cusco » Urubamba » Machu Picchu

Machu Picchu - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Machu Picchu: Hlídač pokojů
Machu Picchu Mapa Mapa hotelů Machu Picchu

Machu PicchuMachu Picchu

Související témata

Machu Picchu: Fotografie

Doporučené hotely Machu Picchu


Zobrazit všechny »


Machu Picchu: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Machu Picchu Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Machu Picchu a doprava
Tambomachay76km
Korichancha76km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Archeologická naleziště, Aktuální čas: 22:00:48, Nadmořská výška: 2427m

Machu Picchu jsou ruiny starověkého města Inků. Město leží v Peru v pohoří Andy, v horském sedle v nadmořské výšce 2430 m. Machu Picchu je největší turistickou atrakcí Peru . V roce 2007 bylo zařazeno mezi nových sedm divů světa.

Pohled do historie

Machu Picchu vzniklo pravděpodobně v polovině 15. století. Důvod stavby města je neznámý, protože Machu Picchu nebylo důležité z hlediska administrativního, obchodního ani vojenského. Historici se domnívají, že bylo postaveno, aby mohli být Inkové blíže svým bohům. Stejně není jasné, co se stalo s obyvateli města a proč město zaniklo. Znovu bylo objeveno počátkem 20. století. Ruiny našel v roce 1911 americký archeolog Hiram Bingham.

Jak Machu Picchu vypadá

Město bylo postaveno nad údolím řeky Urubamby a pod majestátní horou Huyana Picchu. Všechny budovy v Machu Picchu byly postaveny v inckém stylu s leštěnými stěnami pravidelného tvaru. Stavby byly budovány z kamenných bloků bez použití malty. V Machu Picchu bylo 140 staveb včetně chrámů, parků, rezidencí a obranných hradeb. Jednotlivé budovy spojovaly kamenné chodníky a schody. Nacházely se tu fontány propojené kanály, které sloužily jako zavlažovací systém. Tento systém je dodnes funkční. V centru Machu Picchu je chrámový komplex s krásnou pyramidou nazvanou Chrám Slunce. Na jejím nejvyšším místě je žulový monolit Intihuatana. Sloužil jako hodiny a byl využíván také pro náboženské a rituální účely. V sousedství stojí Chrám tří oken a Hlavní chrám. Další zajímavou stavbou ve městě Machu Picchu je Torreón. Jedná se o půlkulatou věž s obětním stolem. Od centra města sem vede značné množství stupňovitých teras, na kterých byla efektivně budována malá políčka. Svatyně na Machu Picchu byly v roce 1983 zapsány na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO .


Informace a fakta

GPS: -13.1641, -72.5457
Nadmořská výška: 2427 m
Odvoz z letiště:
Nadmořská výška:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 0:21:40

Machu Picchu: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 7016.9.2010 21:49:14
Procházka tímto opuštěným městem se rovná procházce zaniklým životem.Velice pozoruhodným,tajemným a neznámým,k jeho pochopení je nutné zapojit i fantazii.Čas se tu zastavil dávno,strašně dávno,a přitom jakoby to bylo včera.
 Aura: 65Recenze: 22931.12.2009 12:21:03
Bohužel jsem nějak nepochopila ty dva způsoby výstupu. Myslí se tím dvě přístupové cesty? Z textu jsem pochopila, že musím projít branou, zaplatit a povinně si najmout průvodce. V čem spočívá ten druhý způsob? Může mi to někdo vysvětlit? Díky moc.
 Aura: 65Recenze: 22931.12.2009 12:19:15
Opravdu je dojem z tohoto posvátného místa Inků impozantní, ale jen když je tam málo lidí. Jinak je to bohužel už dost byznys. Doporučuji proto přespat v blízké vensici Agua Calientes a a snait se být nahoře prvním autobusem, který tam z vesnice jede, tedy hned na otevře, což je, jestli so dobře vzpomínám hned o 8.00 ráno. Většina turistů ještě dospává a nával začíná kolem desáté. Takhle se nám poštěstilo být nahoře jednou bez turistů a byla to nádhera. Máte z toho úplně jiný dojem, než za běžného provozu, kdy se musíte pořád někomu vyhýbat, turisté řvou a veškerá posvátnost je ta tam. Podruhé se nám to nepoštěstilo a prohlíželi jsem Machu Picchu za davu turistů, takže mohu srovnávat a vím, o čem mluvím.
Tké se dá vylézt na Waina Picchum odkud je neotřelý pohled. Je to ten vrchol, co se vypíná nad nalzeištěm na fotografii.
 12.12.2009 22:57:04
Ahoj Janny, já byla na Machu Picchu před 4 lety, splnila jsem si tak svůj sen, V roce 2006 v lednu jsem odletela na 3 týdny do Peru do Cusca a studovala tam španělštinu. MP je nádherné, užasné a nezapomenutelné, pocit, který jsem prožívala, když jsem vystoupila nahoru je nepopsatelný. Mám spoustu fotek, tak když budeš chtít, pošlu mailem. Míša
 Aura: 62Recenze: 104.9.2009 22:38:57
Ahoj náhodou sem v Peru byl i Machu Picchu navštívil, kdyby chtěl kdokoliv cokoliv vědět o jakekoliv destinaci kterou sem navštivil klidně se ozvěte...
 Aura: 50Recenze: 217.5.2009 11:36:21
ahoj všem, od malička jsem obdivovala kulturu Inků a studovala v knihách vše, co se týkalo Peru. Je to jiný svět plný tajemství a navíc s krásou přírody, kterou obdivuji. Ráda si budu psát s kýmkoliv, kdo tuto nádhernou zemi navštívil a dozvím se o ní něco více. Bohužel se mi zatím nepoštěstilo do Peru cestovat, ale snad se mi můj sen někdy splní :-) Přeji hezký den všem! Janny
 21.4.2009 15:26:50
Ztracené město Inků, Machu Picchu, leží v tropickém lese ve výšce téměř 2500 m nad mořem. Na východě And, v horní části povodí Amazonky. Město bylo zřejmě vybudováno v období největšího rozkvětu říše Inků. Je ukázkou mimořádné urbanistické tvořivosti. Na seznam UNESCO bylo zapsáno roku 1983.

Města a obce v okolí

Aguas Calientes (2.5km)Urubamba (49km)

Webmap: 1 2 3