TIXIK.cz » Jezera » Doksy » Máchovo jezero

Máchovo jezero - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Máchovo jezero: Hlídač pokojů
Máchovo jezero Mapa Mapa hotelů Máchovo jezero

Související témata

Máchovo jezero: Fotografie

Doporučené hotely Máchovo jezero


Zobrazit všechny »Máchovo jezero: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Máchovo jezero Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Máchovo jezero a doprava, Bankomaty, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Jezera, Aktuální čas: 23:44:07

Máchovo jezero je největší vodní plocha na severu České republiky . Máchovo jezero je nazýváno jezerem, ale ve skutečnosti se jedná o rybník, dokonce o největší rybník v České republice . Založil ho již v roce 1366 král Karel IV. V současné době je oblíbeným rekreačním cílem.

Legenda o Máchově jezeře

Podle pověsti se jednou Karel IV. vydal do místních lesů na lov. Se svou družinou zahlédl nádherného jelena a hnal za ním. Jelen se ale svým pronásledovatelům ztratil v bažinách. Král byl zklamaný a špinavý a napadlo ho, že by bylo příjemné se zde vykoupat. A tak nařídil vybudovat v těchto místech rybník.

O Máchově jezeře

Máchovo jezero má rozlohu 278 ha. Je lemováno čtyřmi plážemi, které poskytují v letních měsících rekreaci tisícům návštěvníků. Zájmu se těší projížďky výletními loděmi, velký tobogán a celá řada vodních i suchozemských atrakcí. Na jezeře jsou dva ostrůvky - Myší a Kachní, k nimž se váže několik místních pověstí. Ostrůvky jsou významnými ornitologickými lokalitami a vstup na ně je zakázán. Máchovo jezero leží uprostřed lesů, které ukrývají mnoho doposud nepoznané romantické krásy, dnes přístupné po četných turistických cestách. Dominantou této lokality je nedaleký hrad Bezděz .

Služby

fastfood
restaurace
veterinář

Plusy

hezká okolní příroda
dobré možnosti zábavy


Informace a fakta

GPS: 50.583, 14.6506
Nadmořská výška: 268 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 13:59:49

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: hezká okolní příroda, dobré možnosti zábavy, blízko dálnici

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Máchovo jezero: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 51Recenze: 942010-09-29 08:30:13
Na Máchově jezeře jsem byla několikrát, ať to bylo ve Starých splavech, nebo v Doksech. Ubytování a vybavenost rekreačních oblastí je dobrá. Je tu zábava jak pro dospělé v hospůdkách a barech, tak pro děti v dětských hřištích. Na plážích je nepřeberné množství atrakcí, ale bohužel se platí vstupy na pláže. Ale když máme zajištěné ubytování v chatové oblasti, část pláže v místě ubytování je zdarma. No a pak je tu spousta turistických tras a kulturních míst, která stojí za to vidět.
 Aura: 63Recenze: 2242010-09-27 16:48:35
Máchovo jezero se moc nelíbilo. Voda tu je v teplém počasí za chvíli špinavá. Jedné lákadlo tak je okolní příroda a možnost podnikání výletů jak pěších tak cyklovýletů. Jsou tu samá roviny, takže i pro nenáročné turisty. Podél jezera je spousta možností ubytování a stravování. Koná se tu také každý rok velká párty "Mácháč". Ta vždy přiláká velké množtví mladých lidí. Hraje se na ni hlavně trance a house.

Města a obce v okolí

Doksy (2.2km)Česká Lípa (14km)Stráž pod Ralskem (17km)Úštěk (21km)Mnichovo Hradiště (24km)Žandov (23km)Nový Bor (21km)Štětí (24km)Jablonné v Podještědí (22km)

Webmap: 1 2 3