TIXIK.cz » Ski areály » Lyžařské středisko Malá Morávka - Karlov

Lyžařské středisko Malá Morávka - Karlov - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lyžařské středisko Malá Morávka - Karlov: Hlídač pokojů
Lyžařské středisko Malá Morávka - Karlov Mapa Mapa hotelů Lyžařské středisko Malá Morávka - Karlov

Související témata

Lyžařské středisko Malá Morávka - Karlov: Fotografie

Doporučené hotely Lyžařské středisko Malá Morávka - Karlov


Zobrazit všechny »Lyžařské středisko Malá Morávka - Karlov: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lyžařské středisko Malá Morávka - Karlov Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony poblíž, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování poblíž, Luxusní hotely poblíž, Mapa hotelů poblíž, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lyžařské středisko Malá Morávka - Karlov a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Ski areály, Alternativní názvy: Ski Malá Morávka - Karlov, Aktuální čas: 19:58:51, Nadmořská výška: 725m, Adresa: Malá Morávka 17, 793 36 Malá Morávka, Česká republika, WWW stránky:

Lyžařské středisko Malá Morávka - Karlov je jeden z největších lyžařských areálů. Nachází se v Jeseníkách na severovýchodě České republiky. Lyžařské středisko Malá Morávka - Karlov se skládá z šesti menších areálů, které nabízejí kolem 12 vleků a 15 sjezdovek o celkové délce až 9km. Jedná se o areály: Myšák, Kazmarka, Ski Karlov, Pawlin, Kopřivná a Jantar. Všechny sjezdovky jsou pravidelně upravovány a většina je uměle zasněžována. Lyžařské středisko Malá Morávka - Karlov je otevřen v zimní sezóně denně od 9:00 do 16:00 hod. Je zde také možnost večerního lyžování. V areálu je několik půjčoven lyžařského vybavení se skiservisem. U jednotlivých vleků najde návštěvník občerstvení. V areálu Kopřivná se nachází snowpark. Lyžařské středisko Malá Morávka - Karlov nabízí lyžování pro všechny lyžaře od začátečníků až pro ty nejnáročnější.

Informace a fakta

GPS: 50.019, 17.2835
Nadmořská výška: 725 m
Nejvyšší stanoviště lanovky:
Vhodné pro:
KM sjezdovek celkem:
Služby ve skiareálu:
Počet červených sjezdovek:
Počet modrých sjezdovek:
Počet černých sjezdovek:
Kapacita vleků / hodina:
Nejdelší sjezdovka (m):
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:26:45

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.skikarlov.cz/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby ve skiareálu: lyžařská škola

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Lyžařské středisko Malá Morávka - Karlov: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 69Recenze: 1242012-02-06 22:02:57
Přijeďte taky v létě, a svezte se vlakem, který jezdí na jednokolejce mezi Malou Morávkou a Bruntálem. Je to totiž historická trať, slouží od roku 1901. Měla namále na začátku roku 2011, málem ji zrušili. Naštěstí málem, takže si jízdu tímhle unikátem, s převýšením 42 promile, můžete užít - je to trať s největším stoupáním ve střední Evropě. Jízdenku koupíte ve vlaku, jezdí ale jen párkrát do roka, na konci prosince, na začátku jara a dvakrát v létě. Dá se ale prý dohodnout speciální jízda, třeba pro firmu nebo dětský tábor a tak. V tom vláčku je 48 míst k sezení.
Pak je tu ještě jiná šance, taky skvělá, vlak z Třemešné do Osoblahy. To je pro změnu nejstarší
úzkokolejka ve střední Evropě, postavili ji v roce 1898, rozchod má 0,76 metru a je pěkně klikatá, rovně to vést nešlo, sedláci prý nedali pozemky, takže ta trať vede přes čtyři mosty a má 102 oblouků, děcka ale šílí spíš z té prastaré parní lokomotivy. Tento vláček jezdí nejvíc v létě, v listopadu na Martina a v prosinci na Mikuláše - čerti a andělé a Mikuláši to mají zadarmo. Ta úzkokolejka jinak normálně funguje s normálním vlakem, má jízdní řád.

Města a obce v okolí

Malá Morávka (2.3km)Karlova Studánka (6km)Vernířovice (11km)Rýmařov (9km)Bruntál (13km)Sobotín (14km)Loučná nad Desnou (15km)Karlovice (15km)Velké Losiny (17km)

Webmap: 1 2 3