TIXIK.cz » Lyon

Lyon - hotely, ubytování, mapa, informace, výlety

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lyon: Hlídač pokojů
Lyon Mapa Mapa hotelů Lyon

Související témata

Lyon: Fotografie

Doporučené hotely Lyon


Zobrazit všechny »Lyon: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lyon Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lyon a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 03:50:10

Lyon je historické město ve Francii . Nachází se ve východní části země, v regionu Rhône-Alpes, asi 200 km jižně od města Dijon . V současnosti má město přibližně 483 000 obyvatel. Od roku 1998 je historická část města Lyonu zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Pohledy do historie

Historie Lyonu sahá až do 1. století př. n. l., kdy bylo město založeno Římany. Bylo to přesně v roce 43 př. n. l. V té době se Lyon jmenoval Lungdunum a byl správním centrem celé Galie. V 5. století n. l. převzali nadvládu nad městem Lyon Burgundi a v 8. století se ho zmocnili Arabové. V roce 1032 připadl Lyon Svaté říši římské. V období renesance dosáhlo město velkého rozmachu, a to hlavně díky rozvinutému obchodu s hedvábím. V roce 1572 bylo město dějištěm velkého masakru Hugenotů. Za dob Velké francouzské revoluce byl Lyon na straně Girondistů, což vedlo k tomu, že byl v roce 1793 dva měsíce obléhán revoluční armádou a bylo poničeno mnoho významných budov. V 19. století se Lyon vyvinul ve významné průmyslové město, kterým je dodnes. Je to také významné kulturní, vzdělávací a gastronomické centrum.

O městě

Lyon nabízí mnoho historických a architektonických památek. Mezi ty nejvýznamnější patří bazilika Notre Dame de Fourvière, katedrála sv. Jana a románský kostel st. Martin d'Ainay. Bazilika Notre Dame de Fourvière je dominantní stavba města, která pochází z roku 1896. Její architektonický design byl (v té době netradičně) inspirován románským a byzantským stylem. Bazilika má čtyři věže a zvonici, na jejímž vrcholu stojí zlatá socha Panny Marie. Další zajímavost ve městě Lyon je náměstí Bellecour, které je obklopeno historickými budovami a na kterém vytváří pozoruhodný kontrast socha Louise XIV. s ruským kolem v pozadí. V Lyonu je také mnoho muzeí. K těm nejnavštěvovanějším patří Musée des Beaux Arts Lyon a Musée des Tissus .

Další zajímavosti

Lyon má k dispozici i mnoho parků a zahrad. K těm nejhezčím patří park Jardin botanique de Lyon, který má rozlohu 8 hektarů a Parc de la Tête d'Or, který je největším parkem v celé Francii a má rozlohu 117 hektarů. Lyon hostí každý rok mnoho kulturních akcí a festivalů. K těm nejznámějším patří festival Fête des lumières, také známý jako svátek světel, festival Nuits de Fourvière a festival Biennale d'art contemporain. Všechny se konají každý rok v červnu a srpnu. V Lyonu sídlí i mezinárodní vedení Interpolu a Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny.

Doprava

Lyon má své vlastní letiště - Aériportos de Lyon. Město je samozřejmě přístupné i vlakem, autobusem a autem.


Informace a fakta

GPS: 45.7675, 4.8336
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-02-21 10:08:09

Lyon: Recenze

Lyon prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Villeurbanne (3.6km)Charbonnières-les-Bains (7km)Dardilly (8km)Craponne (9km)Neyron (9km)Chassieu (11km)La Tour-de-Salvagny (10km)Chaponost (9km)Limonest (9km)

Webmap: 1 2 3