TIXIK.cz » Města » Česká republika » Středočeský kraj » Rakovnicko » Lužná

Lužná - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lužná: Hlídač pokojů
Lužná Mapa Mapa hotelů Lužná

LužnáLužná

Související témata

Lužná: Fotografie

Doporučené hotely Lužná


Zobrazit všechny »


Lužná: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lužná Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lužná a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:31:19, Nadmořská výška: 347m, Adresa: Lužná, Česká republika

Obec Lužná leží ve Středočeském kraji severovýchodně od města Rakovník , v České republice . Nachází se na okraji Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko a má přes 1800 obyvatel.

Něco z historie

Přestože dodnes přesně nevíme, kdy přesně zdejší osada vznikla, zprávy o proměnách jejího názvu se objevují již v polovině 14. století. Obec Lužná patřila do pravomoci samotného krále, jenž dohlížel na její správu. Během 18. století došlo k přestavbě kostela sv. Barbory, který je poprvé zmiňován na konci 14. století. S příchodem nového století se místo dočkalo velkých změn. Nejprve zde bylo zavedeno klasické vyučování, za kterým musely děti dlouhou dobu dojíždět do okolních vesnic. S koncem 19. století sem byla přivedena železnice a díky rozvoji průmyslových závodů v blízkém Rakovníku výrazně vzrostl počet obyvatel.

Lužná dnes

Obec je v současné době základnou několika spolků různého zaměření. Obyvatelům se nabízí kulturní i sportovní vyžití. Největší pozornost k obci přitahuje zdejší Železniční muzeum , které je častým cílem turistů. Návštěvníkům obce se v nejbližším okolí nabízí procházka po naučné stezce Louštín, která se nachází mezi Lužnou a Krušovicemi . Západně od obce Lužná se nachází vrch Hlavačov, na kterém ve středověku stával stejnojmenný hrad. Dnes je odsud pěkný výhled do kraje.


Informace a fakta

GPS: 50.1222, 13.7726
Nadmořská výška: 347 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 21:55:19

Lužná: Recenze

Lužná prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Rakovník (3.6km)Mutějovice (9km)Křivoklát (12km)Roztoky (13km)Tuchlovice (16km)Sýkořice (15km)Doksy (20km)Jesenice (22km)Nový Jáchymov (20km)

Webmap: 1 2 3