TIXIK.cz » Města » Švýcarsko » Lucern » Luzern

Luzern - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Luzern: Hlídač pokojů
Luzern Mapa Mapa hotelů Luzern

LuzernLuzern

Související témata

Největší města ve Švýcarsku, Satelitní mapa Švýcarska, Satelitní mapa Luzernu, Tipy na výlety poblíž Luzernu, Penziony v Luzernu, Luxusní ubytování v Luzernu, Levné ubytování v Luzernu, Autopůjčovny v Luzernu, Apartmány v Luzernu, Luzern - počasí, Luzern: Fotografie

Doporučené hotely Luzern


Zobrazit všechny »


Luzern: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Luzern Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Luzern a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Sammlung RosengartGalerie0.1km
Luzerner TheaterDivadla0.1km
Most KapellbrückeMosty0.2km
Lucerne Town HallRadnice0.2km
Picasso MuseumMuzea0.2km
Kunstmuseum LuzernMuzea0.4km
Historisches Museum LuzernMuzea0.4km
Lucerne Arts MuseumMuzea0.4km
Spreuerbrücke0.4km
Natur-MuseumMuzea0.4km
Luzern PortPřístavy0.5km
Věžní hradby Mussegmauer0.7km
Lví památník0.7km
Kapličkový most v Luzernu0.7km
Coloni Libra ItalianaUmělecká centra0.7km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:54:08, Nadmořská výška: 444m, Telefon: +41 41 226 44 00

Plusy

hory v okolí

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 47.05, 8.3064
Nadmořská výška: 444 m
Vzdálenost do hlavního města: Bern, 109 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 0:54:10

Luzern: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 27424.8.2011 8:33:31
Luzern je město bohaté na památky. Nachází se ve Švýcarsku . Luzern je centrem kultury, umění a je také významnou dopravní křižovatkou. Žije zde přes 60 000 obyvatel.

Pohled do historie

Původně se jednalo o rybářskou osadu, o které je zmínka již z roku 840. Významu místo nabylo kolem roku 1220, při otevření obchodní stezky přes průsmyk sv. Gottharda. V 16. století bylo město Luzern baštou katolicismu. Město leží na obou březích řeky Reuss.

Mosty, kostely a opevnění

Nabízí pro své návštěvníky řadu památek. Mezi nejvýznamnější patří 200 m dlouhý most Kapellbricke , který byl postaven v roce 1333 jako součást opevnění. Je nejstarší mostní stavbou ve Švýcarsku . K mostu je připojena vodárenská věž ze 13. století, dříve také součást městského opevnění. Za shlédnutí jistě stojí další most Spreuerbrucke, postavený v roce 1406. Je vyzdoben obrazy a nachází se zde kaplička.
Ve městě Luzern najdeme celou řadu sakrálních památek. Například jezuitský kostel, což je výrazná barokní stavba s rokokovým interiérem a freskami. Dále je zde františkánský kostel, kostel sv. Matouše. U mostu Kapellbrucke se nachází kaple sv. Petra. Významnou památkou, několikrát přestavovanou, je kostel Hofkirche. Ve městě se také dochovala část hradeb s mohutnými baštami. V historickém jádru města se nachází stará radnice vystavěná na počátku 17. století. V centru města Luzern najdete historické domy s malbami, ale stojí tu i moderní kongresový dům, kde se konají různé kulturní akce a mezinárodní hudební festivaly. Náměstí zdobí kašny s kolorovanými sochami. Známý je také Lví památník - socha umírajícího lva. Ve městě Luzern najdeme i zámek Steinhof.

Muzea

Ve městě Luzern je také řada muzeí. Švýcarské dopravní muzeum vystavuje lodě, letadla, lokomotivy, lanovky a další dopravní prostředky. Dům Tribschen uchovává muzeum hudebního skladatele Richarda Wagnera.

Města a obce v okolí

LuzernKriens (2.6km)Ebikon (4.2km)Horw (3.9km)Adligenswil (5km)Kastanienbaum (5km)Rothenburg (6km)Dierikon (7km)Malters (9km)

Webmap: 1 2 3