TIXIK.cz » Města » Luxor

Luxor - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Luxor: Hlídač pokojů
Luxor Mapa Mapa hotelů Luxor

LuxorLuxor

Související témata

Satelitní mapa Luxoru, Luxor: Fotografie

Doporučené hotely Luxor


Zobrazit všechny »


Luxor: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Luxor Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Luxoru, Plánovač výletů, Luxor a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 17:40:13, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 25.7, 32.6431
Nadmořská výška: 88 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:18:38

Luxor: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:23:17
Luxor je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších měst Egypta. Luxor je nazýván největším muzeem pod širým nebem. Dnes je město vyhledávaným turistickým centrem. Pod názvem Luxor se často shrnují hned tři starověké lokality, a to Théby, Karnak a samotný Luxor. Luxor byl postaven na troskách Théb (Véset) . Théby byly hlavním městem staroegyptské Nové říše v letech 1550 až 1069 př.n.l. Město bylo postaveno podle pravidel egyptského náboženství. Na východním břehu Nilu jsou obytné domy, chrámy a budovy sloužící živým. Západní břeh Nilu byl pohřebištěm a dnes tu najdeme významné památky. Na západním břehu Nilu se nachází Údolí králů, Chrám královny Hatšepsut a Údolí královen aj. Údolí králů sloužilo jako pohřebiště faraonů a šlechty. Bylo tu objeveno 63 skalních hrobek. Nejvýznamnější jsou hrobky Ramsese II. a Tutanchamóna. Chrám královny Hatšepsut je neobvyklá stavba zasazená ve skále. Na břehu Nilu stojí jeden z nejlépe dochovaných Egyptských chrámů. Chrám byl zasvěcen třem bohům a to Amónovi, Mut a Chonsovi. Nejkrásnější pohled na chrám je z Aleje sfing. Alej původně vedla až do Karnaku – chrámového města Amóna. Nedaleko aleje sfing stojí vysoký obelisk a za ním dvě velké sochy Ramsese II. Sochy střeží 42 m vysoké a 65 m široké pylony. Za pylonem je nádvoří a dále pak Velká kolonáda tvořená řadou 74 sloupů 16 m vysokých. Za kolonádou stojí chrám Amenhotepa III. Na břehu Nilu najdeme zajímavé místo a to Muzeum mumifikace. V muzeu se můžeme seznámit s procesem mumifikace. Jsou tu k vidění i nástroje potřebné k mumifikaci. V muzeu je nedotčená mumie Masaherty. Mezi luxorským chrámem a Karnakem stojí Luxorské muzeum. Najdeme tu řadu zajímavých artefaktů objevených v Luxoru a jeho blízkém okolí. V Karnaku stojí největší chrámový komplex Egypta a to Amónův chrám a posvátné jezero hlídané obrovským skarabeem. Turisty vyhledávaným místem je kromě památek také alabastrová dílna.
 Aura: 63Recenze: 2242012-02-14 11:01:34
V Luxoru jsme byly na jaře 2011 na výletu a můžeme ho jen doporučit. Navštívili jsme Údolí králů (zde se nesmí fotit), Chrám královny Hatšepsovet, Memnonovy kolosy a Karnak. Cesta do Luxoru z Hurghady je dlouhá asi 300 km a trvá 4,5 hodiny. Jo a jinak ještě na začátku cesty navštívíte Memnonovy kolosy, 18 m vysoké sochy, jediné co zbylo po velkém chrámu. Cestou do Luxoru na odpočívadlech počítejte s žebrajícími dětmi, kterým je vhodné něco dát, jsou opravdu dotěrné. Ale stačí jim dát pomeranč či něco co jste dostali na hotelu na svačinu. Cestou do Luxoru z Hurghady také uvidíte jak říkají Egypťané 8. div světa, most v poušti, který přejedete, vede nad železniční tratí. Jinak všechny uvedené vstupy jsou započítány v ceně, jen do tutanchámonovy hrobky si musíte případně vstup připlatit. V cenně celodenního výletu je i oběd s jedním pitím. Pití si kupujte v autobuse, kterým pojedete, třeba plechovka coca-cola tu stojí 5 egyptských liber (cca 15 Kč), normálně v občerstveních u chrámu stojí coca-cola 5 USD (cca 85 Kč). Autobus je klimatizovaný, pohodlný a má i fungující toaletu s tekoucí vodou a mýdlem. Výlet nás vyšel na 100 USD na osobu. A nezapomeňte si rozměnit peníze na drobné. Na záchodech je vhodné platit 1 egyptskou libru. Součástí výletu je i jízda lodí po Nilu, která vyjde na 10 egyptských liber (1 egyptská libra je asi 3 Kč). Rozhodně to stojí za to. Nenechte se odradit strašením o velkém teple. Dá se to zvládnout, byli s námi jak malé děti, tak i důchodci, a bez problémů. Jen se na hotelu předzásobte dostatkem vody.

Města a obce v okolí

Luxor (0km)

Webmap: 1 2 3