TIXIK.cz » Města » Egypt » Qina » Luxor

Luxor - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Luxor: Hlídač pokojů
Luxor Mapa Mapa hotelů Luxor

LuxorLuxor

Související témata

Největší města v Egyptu, Satelitní mapa Egypta, Satelitní mapa Luxoru, Luxor: Fotografie

Doporučené hotely Luxor


Zobrazit všechny »


Luxor: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Luxor Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Luxoru, Plánovač výletů, Luxor a doprava, Bankomaty
Chrám v Luxoru Chrámy0.4km
Muzeum mumifikaceMuzea0.8km
Luxor MuseumMuzea0.9km
Chapel of Osiris PtahPamátníky2km
Gateway of Ptolemy III EuergetesPamátníky2km
Chrámový komplex Karnak Chrámy3km
White ChapelKaple3km
Memnonovy kolosySochy4km
Théby5km
Valley of the QueensÚdolí6km
Mezinárodní letiště LuxorLetiště7km
Valley of the KingsÚdolí6km
Temple of MonthuChrámy8km
QinaRegiony18km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:50:35, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 25.7, 32.6431
Nadmořská výška: 88 m
Rok založení města: -3200
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 7:18:38

Luxor: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 10:23:17
Luxor je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších měst Egypta. Luxor je nazýván největším muzeem pod širým nebem. Dnes je město vyhledávaným turistickým centrem. Pod názvem Luxor se často shrnují hned tři starověké lokality, a to Théby, Karnak a samotný Luxor. Luxor byl postaven na troskách Théb (Véset) . Théby byly hlavním městem staroegyptské Nové říše v letech 1550 až 1069 př.n.l. Město bylo postaveno podle pravidel egyptského náboženství. Na východním břehu Nilu jsou obytné domy, chrámy a budovy sloužící živým. Západní břeh Nilu byl pohřebištěm a dnes tu najdeme významné památky. Na západním břehu Nilu se nachází Údolí králů, Chrám královny Hatšepsut a Údolí královen aj. Údolí králů sloužilo jako pohřebiště faraonů a šlechty. Bylo tu objeveno 63 skalních hrobek. Nejvýznamnější jsou hrobky Ramsese II. a Tutanchamóna. Chrám královny Hatšepsut je neobvyklá stavba zasazená ve skále. Na břehu Nilu stojí jeden z nejlépe dochovaných Egyptských chrámů. Chrám byl zasvěcen třem bohům a to Amónovi, Mut a Chonsovi. Nejkrásnější pohled na chrám je z Aleje sfing. Alej původně vedla až do Karnaku – chrámového města Amóna. Nedaleko aleje sfing stojí vysoký obelisk a za ním dvě velké sochy Ramsese II. Sochy střeží 42 m vysoké a 65 m široké pylony. Za pylonem je nádvoří a dále pak Velká kolonáda tvořená řadou 74 sloupů 16 m vysokých. Za kolonádou stojí chrám Amenhotepa III. Na břehu Nilu najdeme zajímavé místo a to Muzeum mumifikace. V muzeu se můžeme seznámit s procesem mumifikace. Jsou tu k vidění i nástroje potřebné k mumifikaci. V muzeu je nedotčená mumie Masaherty. Mezi luxorským chrámem a Karnakem stojí Luxorské muzeum. Najdeme tu řadu zajímavých artefaktů objevených v Luxoru a jeho blízkém okolí. V Karnaku stojí největší chrámový komplex Egypta a to Amónův chrám a posvátné jezero hlídané obrovským skarabeem. Turisty vyhledávaným místem je kromě památek také alabastrová dílna.
 Aura: 63Recenze: 22414.2.2012 11:01:34
V Luxoru jsme byly na jaře 2011 na výletu a můžeme ho jen doporučit. Navštívili jsme Údolí králů (zde se nesmí fotit), Chrám královny Hatšepsovet, Memnonovy kolosy a Karnak. Cesta do Luxoru z Hurghady je dlouhá asi 300 km a trvá 4,5 hodiny. Jo a jinak ještě na začátku cesty navštívíte Memnonovy kolosy, 18 m vysoké sochy, jediné co zbylo po velkém chrámu. Cestou do Luxoru na odpočívadlech počítejte s žebrajícími dětmi, kterým je vhodné něco dát, jsou opravdu dotěrné. Ale stačí jim dát pomeranč či něco co jste dostali na hotelu na svačinu. Cestou do Luxoru z Hurghady také uvidíte jak říkají Egypťané 8. div světa, most v poušti, který přejedete, vede nad železniční tratí. Jinak všechny uvedené vstupy jsou započítány v ceně, jen do tutanchámonovy hrobky si musíte případně vstup připlatit. V cenně celodenního výletu je i oběd s jedním pitím. Pití si kupujte v autobuse, kterým pojedete, třeba plechovka coca-cola tu stojí 5 egyptských liber (cca 15 Kč), normálně v občerstveních u chrámu stojí coca-cola 5 USD (cca 85 Kč). Autobus je klimatizovaný, pohodlný a má i fungující toaletu s tekoucí vodou a mýdlem. Výlet nás vyšel na 100 USD na osobu. A nezapomeňte si rozměnit peníze na drobné. Na záchodech je vhodné platit 1 egyptskou libru. Součástí výletu je i jízda lodí po Nilu, která vyjde na 10 egyptských liber (1 egyptská libra je asi 3 Kč). Rozhodně to stojí za to. Nenechte se odradit strašením o velkém teple. Dá se to zvládnout, byli s námi jak malé děti, tak i důchodci, a bez problémů. Jen se na hotelu předzásobte dostatkem vody.

Města a obce v okolí

Luxor (0km)

Webmap: 1 2 3