TIXIK.cz » Města » Lumbini

Lumbini - hotely a ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lumbini: Hlídač pokojů
Lumbini Mapa Mapa hotelů Lumbini

LumbiniLumbini

Související témata

Lumbini - satelitní mapa, Lumbini: Fotografie

Doporučené hotely Lumbini


Zobrazit všechny »


Lumbini: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lumbini Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lumbini a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 15:05:30

Lumbini je město a jedno ze čtyř hlavních poutních míst buddhismu. Nachází se v Nepálu , v jižní části země, v Gaňské nížině, asi 10 km od indické hranice a přibližně 20 km západně od města Bhairahawa . Podle legendy se v háji Lumbini narodil kolem roku 563 př. n. l. zakladatel buddhismu Siddhártha Gautama, známý spíše jako Buddha. Od roku 1997 je Lumbini zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO .

Pohledy do historie

Podle buddhistické tradice cestovala těhotná Mája z Kapilvastu do svého rodného města, aby v něm porodila. Porod však přišel nečekaně v háji u města Lumbini. Podle legendy se Buddha narodil z jejího boku a hned po narození uměl chodit a mluvit. Ve 3. století př. n. l. tam nechal král Ašóka, velký příznivce buddhismu, postavit sloup na počest Buddhova narození, který se dochoval až do dnešní doby. V 15. století n. l. do Lumbini vtrhli Mughalové a celé město poničili. Na konci 19. století bylo Lumbini opět objeveno a začaly tam probíhat archeologické výzkumy. V 70. letech 20. století prodělalo Lumbini přestavbu.

Turistické zajímavosti

K místní dominantě patří sloup Ašóky s původním nápisem, který říká, že se tam narodil Buddha. Za sloupem je vodní nádrž, kde se údajně před porodem koupala matka Buddhy, královna Mája. Do dnešní doby se tam dochovaly pozůstatky Májina chrámu. Nedaleko od Ašókova sloupu můžete vidět hořet věčný plamen míru a také vodní kanál. Nepálská vláda láká od 60. let 20. století do Lumbini buddhistické investory, kteří tam staví krásné buddhistické chrámy. K těm nejzajímavějším patří vietnamský, čínský a korejský chrám a nejhonosnější je japonský chrám. Některé jsou ještě těsně před dokončením.


Informace a fakta

GPS: 27.4707, 83.2759
Nadmořská výška: 97 m
Plusy:
Proti:
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Doprava a dopravní možnosti:
Počet obyvatel:
Prostředí města:
Business travel (průmysl):
Aktivity:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 06:24:38

Lumbini: Recenze

Lumbini prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí