TIXIK.cz » Města » Lublin

Ubytování Lublin

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lublin: Hlídač pokojů
Lublin Mapa Mapa hotelů Lublin

Související témata

Satelitní mapa Lublinu, Tipy na výlety poblíž Lublinu, Autopůjčovny v Lublinu, Apartmány v Lublinu, Lublin - počasí, Lublin: Fotografie

Doporučené hotely Lublin


Zobrazit všechny »Lublin: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lublin Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Lublinu, Plánovač výletů, Lublin a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:05:22, Telefon: +48 722 179 035, WWW stránky:

Plusy

rovinaté okolí

Proti

daleko od letiště

Vhodné pro

studium


Informace a fakta

GPS: 51.25, 22.5667
Nadmořská výška: 183 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 15:33:29

Lublin: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-31 10:24:07
Lublin je jedno z nejvýznamnějších měst v Polsku . Nachází se ve východní části země, Lublinském vojvodství, na řece Bystrzyci. Dnes zde žije více než 350 tisíc obyvatel. Lublin láká návštěvníky na své historické památky a bohatý kulturní život.

Historie

Oblast dnešního města byla osídlena již v 5. století. První zmínka o Lublinu pochází z roku 1224 a ve stejném století získal Lublin městská práva.

Staré Město Lublin

Lublin je významné historické polské město, které hrálo zásadní roli v dějinách Polska. Mezi největší turistické zajímavosti patří historické Staré Město. Obdivovat zde můžete zajímavou směsici gotické, renesanční a barokní architektury. V některých zdejších uličkách chybí lampy, takže se turistům nedoporučuje sem v nočních hodinách chodit. Přes den si ale určitě prohlédněte krásnou neoklasicistní Staroměstskou radnici z roku 1781 na Rynku nebo Krakovskou bránu ze 14. století, která je pozůstatkem bývalých hradeb. Uvnitř sídlí Muzeum historie města Lublin. Pokud si chcete prohlédnout Staré Město z výšky, vystoupejte na Trojickou věž. Vedle ní stojí katedrála ze 16. století, kde můžete obdivovat krásné barokní fresky od moravského umělce Josefa Majera. Zdejší obraz Panny Marie prý ronil v roce 1945 slzy. V katedrále je akustická kaple, kde si dva lidé mohou z protějších rohů šeptat.
Zajímavou církevní památkou je i dominikánské převorství, které bylo založeno v roce 1342 králem Kazimírem Velikým.

Zámek Lublin

Na pahorku nad Starým Městem stojí impozantní zámek. Dnes slouží Lublinskému muzeu, které zde vystavuje své umělecké expozice. V areálu zámku Lublin stojí kaple svaté Trojice, ve které najdete zachovalé fresky z počátku 15. století. Více o zámku se dozvíte ZDE .

Židovské památky v Lublinu

Lublin byl v minulosti významné židovské město. Před válkou zde stálo na 38 synagog, ale dochovala se jen jediná. Zajímavý je jistě zdejší starý židovský hřbitov, který byl založen již v první polovině 16. století. Nachází se zde nejstarší náhrobní kámen v celém Polsku, z roku 1641. Starý hřbitov je ale pro veřejnost uzavřen. V Lublinu byl ještě druhý židovský hřbitov, který byl založen v roce 1828. Za druhé světové války byl však tento hřbitov zničen, a tak tu dnes najdete jen moderní betonové mauzoleum. To bylo vybudováno v roce 1991 a sídlí v něm malé muzeum věnované historii zdejších Židovských rodin.

Vyhlazovací tábor Majdanek

Asi 4 km jihovýchodně o centra města Lublin se nachází bývalý vyhlazovací tábor Majdanek , jeden z nejhorších nacistických vyhlazovacích táborů. Zajímavostí je, že zdejší muzeum, Státní muzeum Majdanek , bylo založeno již 4 měsíce po osvobození Polska a bylo tedy první svého druhu na světě.

Muzeum Wsi Lubelskej

Milovníci historie jistě navštíví nedaleký skanzen (Muzeum Wsi Lubelskej) , který se nachází asi 5 km západně od centra města Lublin. Na 25 hektarech si tu můžete prohlédnout půl tuctu selských stavení s původními interiéry. K vidění je tu i tradiční panské sídlo, větrný mlýn, ortodoxní kostel nebo dřevěná vyřezávaná brána.

Turistické služby

Město disponuje širokou nabídkou ubytování. Vybrat si můžete např. ubytování v Lublinu ZDE . Ve městě je velké množství vyhlášených restaurací. Pokud máte chuť na zdejší pivo, navštivte Caram´bola Pub.

Zábava

Za živými koncerty můžete vyrazit do klubu Koyot nebo do klubu Fluid. V Kawiarnia Artystyczna Hades se koná každý rok v říjnu třídenní Hades Jazz Festival. Na své si tu přijdou i milovníci divadla. Divadelní společnost divadla Gardzienice údajně dnes patří k nejvýjimečnějším společnostem v Polsku . Proto si na jejich představení musíte objednat lístky s dostatečným předstihem.

Doprava

Lublin je nejlépe dostupný autem, autobusem a vlakem. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází ve 160 km vzdálené Varšavě . Z hlavního autobusového nádraží se dostanete do mnoha měst v celé zemi, včetně Varšavy . Hlavní vlakové nádraží se nachází asi 2 km jižně od historického centra a jezdí odsud několikrát za den rychlíky do Varšavy , Radomi a Krakova . Autem se do města Lublin dostanete po silnici E372, silnici č. 19 a č. 82.

Města a obce v okolí

Lublin (0km)Zemborzyce Dolne (10km)Bogucin (17km)Niedrzwica Duża (19km)Nałęczów (25km)Stara Jedlanka (39km)

Webmap: 1 2 3