TIXIK.cz » Lubjanka

Lubjanka - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lubjanka : Hlídač pokojů
Lubjanka   Mapa Mapa hotelů Lubjanka

Související témata

Lubjanka : Fotografie

Doporučené hotely Lubjanka


Zobrazit všechny »Lubjanka : Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lubjanka   Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lubjanka a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 04:42:38, Adresa: Rusko, WWW stránky:

Lubjanka je lidový název pro bývalé ústředí a vězení KGB na Lubjanském náměstí v Moskvě v Rusku .

Z historie budovy a sovětské tajné policie

Lubjanka je impozantní novobarokní budova. Vznikla v roce 1898 jako sídlo ruské pojišťovací společnosti. Po říjnové revoluci se stala sídlem první sovětské tajné policie Čeka, která měla za úkol potlačit politickou opozici – prostřednictvím hromadného zatýkání, věznění a poprav "třídních nepřátel lidu". Na Leninův a Trockého pokyn Čeka a složka státní bezpečnosti Rudé armády zatkla, uvěznila, deportovala na Sibiř a popravila tisíce osob, aniž by měla důkazy o plánovaných povstáních proti komunistickému režimu. Později byla Čeka přejmenována na GPU, OGPU, NKVD, MVD souběžně s MGB a poslední institucí bylo KGB. Lubjanka musela být během politických represí a perzekucí v Sovětském svazu rozšířena na dvojnásobek původní velikosti. V roce 1942 bylo přistavěno další patro, přesto bylo nutné v roce 1972 část ústředí KGB přemístit do nové budovy na jihozápadě Moskvy . Ve sklepích vězení Lubjanka byla rozsáhlá síť vězeňských kobek a místností pro výslechy. Od roku 1920 až do roku 1991 zde bylo vyslýcháno a mučeno několik set tisíc lidí. Mnoho vězňů spáchalo sebevraždu nebo bylo bez soudu popraveno. Vězení bylo plně funkční až do roku 1991. Přestože sovětská tajná policie mnohokrát změnila název, byla Lubjanka vždy jejím ústředím. Po zániku KGB se Lubjanka stala sídlem Federální bezpečnostní služby a pohraniční služby Ruska . Sídlí zde Muzeum KGB. V roce 1990 byl naproti budově Lubjanka postaven pomník k uctění památky obětí stalinismu.


Informace a fakta

GPS: 55.7602, 37.6275
Nadmořská výška: 162 m
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 2012-10-19 19:27:48

Lubjanka : Recenze

Lubjanka prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Moskva (2.3km)Krasnogorsk (19km)Chimki (18km)Mytišči (18km)Balašicha (21km)Odincovo (24km)Puškino (31km)Domodedovo (36km)Troick (38km)

Webmap: 1 2 3