TIXIK.cz » Česká republika » Ústecký kraj » Litoměřicko » Lovoš

Lovoš - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lovoš: Hlídač pokojů
Lovoš Mapa Mapa hotelů Lovoš

Související témata

Lovoš: Fotografie

Doporučené hotely Lovoš


Zobrazit všechny »Lovoš: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lovoš Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lovoš a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky
Bořeň18km
Štola Starý Martin Krupka22km
Most27km
Hvězdárna dr. Antonína Bečváře27km
Konojedské bochníky27km
Korecký vrch42km
Ajeto Sklářská krčma49km
Ortel50km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Rozhledny, Aktuální čas: 21:44:09, Nadmořská výška: 543m, Adresa: Česká republika

Lovoš je čedičová hora v Česku . Nachází se v Českém Středohoří, nedaleko Lovosic .

Lovoš a Kybička

Hora Lovoš dosahuje nadmořské výšky 570 m. Je tvořena čedičem a má dva vrcholy - Velký Lovoš (570 m n.m.) a Malý Lovoš (485 m n.m.) , který je známý také jako vrchol Kybička. Zajímavostí je, že druhý jmenovaný je tvořen znělcem a ne čedičem jako Velký Lovoš. Od roku 1948 je skoro celý kopec vyhlášen přírodní rezervací, která zaujímá rozlohu 50 hektarů. Chráněná je zdejší skalní step, polostep a suťový les. Z vrcholu hory se otevírá nádherný panoramatický výhled, jeden z nejkrásnějších v Českém středohoří. Název hory pochází ze staroslovanštiny. Je odvozen od kmene Lovosů či Lovošů, kteří měli v minulosti tuto oblast obývat.

Turistická chata

Na vrcholu Lovoše stojí turistická chata, z jejíž terasy na střeše se nabízí také krásný výhled. Chata tu stojí již od roku 1924. V minulosti byla známá jako "Schwarzenberghütte". Pojmenována byla po hraběti Johannovi Schwarzenbergovi, který daroval finanční prostředky na její výstavbu. Jinak tu chata s rozhlednou stála již od roku 1892. Bohužel ale v roce 1918 shořela po zapálení vandaly. Během druhé světové války sloužila Schwarzenberghütte Nacistům jako pozorovatelna. Po válce zůstala chata neobydlená a chátrala. Na konci 70. let 20. století pak byla zrekonstruována a v roce 1981 opět částečně otevřena. Dnes slouží plně jako turistická ubytovna a restaurace. Na její terase se nachází i dalekohled, který lze za malý poplatek využít. Na vrcholu se mimo chaty nacházejí pozůstatky původní rozhledny a kovaný pamětní kříž z roku 1894.

Jak se sem dostat

Lovoš je snadno dostupný po zelené turistické značce od Lovosic . Tato cesta ale vede místy prudkým srázem. Na vrchol se dá také dostat po modré turistické značce z obce Opárno . Dostat se na něj dá také po žluté turistické značce z Opárenského údolí, která se na svazích hory napojuje na modrou turistickou značku. Přes Lovoš prochází i naučná stezka.


Informace a fakta

GPS: 50.5279, 14.0183
Nadmořská výška: 543 m
Telefon:
Typ vyhlídky:
Charakter stavby:
Datum vzniku:
Nadmořská výška:
Architekt:
Rozsah výhledu:
Otevřeno:
Celková výška rozhledny (m):
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:41:25

Lovoš: Recenze

Lovoš prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lovosice (2.7km)Litoměřice (8km)Terezín (10km)Chudoslavice (13km)Trmice (13km)Bílina (18km)Ústí nad Labem (15km)Teplice (18km)Duchcov (21km)

Webmap: 1 2 3