TIXIK.cz » Muzea » Francie » Île-de-France » Paříž » Louvre

Louvre - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Louvre: Hlídač pokojů
Louvre Mapa Mapa hotelů Louvre

Související témata

Louvre: Fotografie

Doporučené hotely Louvre


Zobrazit všechny »Louvre: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Louvre Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Louvre a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
La Pyramide InverséeMuzea0.1km
Museum of Decorative ArtsMuzea0.3km
Musée En HerbeMuzea0.6km
Musée d'Anatomie Delmas-Orfila-RouvièreMuzea0.6km
Musée de la Légion d'Honneur et des Ordres de ChevMuzea0.8km
Muzeum OrsayMuzea0.8km
Eugene Delacroix MuseumMuzea0.7km
Musée des Lettres et ManuscritsMuzea0.9km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Muzea, Aktuální čas: 00:14:19, Adresa: 36 Quai du Louvre, 75001 Paris, Francie, WWW stránky:

Pařížský Louvre je významná francouzská historická a architektonická památka. Nachází se na pravém břehu řeky Seiny v Paříži ve Francii .

Z historie paláce

Národní muzeum Louvre sídlí v paláci, který vznikl z původní tvrze z 12. století. Ta byla později několikrát rozšířena a upravena až do současné podoby. Původně byly prostory paláce Louvre sídlem francouzských králů a dvora, ale Ludvík XIV., známý svým megalomanstvím, nechal zásadně přebudovat město i zámek veVersailles a celý francouzský dvůr i s poddanými sem přestěhoval. Zámek Louvre pro Ludvíka ztratil význam. Za francouzské revoluce Národní shromáždění rozhodlo, že by z Louvru mělo být muzeum. To bylo otevřeno už 10. srpna roku 1793.

Sbírky

Byla sem svezena díla, která byla dosud roztroušena po královských zámcích, kostelech a klášterech. Sbírky se rozrůstaly také díky francouzským vojenským tažením. Muzejní fond obohatily vzácné exponáty přivezené z cizích zemí jako válečná kořist. Louvre se tak stal významným muzeem evropského i světového formátu. Od 5. září 1888 má Louvre 7 oddělení. Naleznete zde egyptské starožitnosti, antickou a orientální keramiku, řecké a římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny, středověké skulptury, umění z období renesance a moderní umění, exponáty etnografické i předměty vztahující se k námořnictví, sochy, obrazy, kresby a archeologické nálezy. Ve sbírkovém fondu muzea Louvre je registrováno celkem 380 tisíc předmětů a 35 tisíc unikátních uměleckých děl.

Malířství a sochařství

Muzeum Louvre se zaměřuje výhradně na výtvarné umění. Technické nebo přírodovědné exponáty tady nenajdete. V jednom větším křídle jsou jen malířská plátna, instalovaná podle autorů jednotlivých zemí. Nachází se zde obrazy nevyčíslitelné hodnoty, jimž vévodí zřejmě nejcennější obraz světa, Mona Lisa. Neméně zajímavé jsou také pavilony se skulpturami nebo speciální pavilony věnované zemím Orientu, Asii či dávnému Egyptu.

Propojení staré a nové Paříže

Louvre je dnes jedním ze symbolů Paříže. Hned na první pohled vás zaujme jistý nesoulad: Na nádvoří historického zámku stojí 3 skleněné pyramidy. Celek tak je zajímavou "směsí" stavebních slohů napříč mnoha staletími. Účelem pyramid je co největší prosvětlení podzemního patra, které slouží jako centrála muzea Louvre, zázemí s pokladnami a vstupní prostor do ostatních částí komplexu. Louvre totiž není jen muzeum, ale také obrovské nákupní centrum o 2 patrech. Setkávají se zde restaurace, luxusní butiky, několik pater zmíněného muzea a 2 patra podzemního parkoviště. Moderní podzemní centrum je architektonicky unikátně propojeno s historickou částí - některé obchody jsou zabudovány mezi zdi stovky let starého královského zámku.


Informace a fakta

GPS: 48.861, 2.3359
Nadmořská výška: 44 m
Datum vzniku (rok): 1793
Jaká je roční návštěvnost?: 8
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:21:56

Louvre: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 69Recenze: 12411.2.2012 22:25:28
My jsme asi měli docela štěstí,fronta zrovna nebyla vůbec, přestože to bylo o velikonocích a to je Paříž plný turistů. Bylo to v sobotu ráno. V neděli jsme ale šli ještě jednou kolem a fronta se vinula přes celé nádvoří... Takže určitě je dobré trochu plánovat, a rozhodně se vyhnout dobám, kdy se nabízejí levnější lístky, např. v pátek večer, to byste si prohlídku moc neužili, jen byste se vyhýbali v davu.
 Aura: 68Recenze: 24226.5.2010 20:49:34
Muzeum Louvre je naprostá povinnost pro každého návštěvníka Paříže. I pro mě jako neumělce bylo docela zajímavé na jednom místě vidět originální obraz Mona Lisy a několik dalších, nebo sochu Venuše. Hodně zajímavé jsou například i původní komnaty Napoleona, které jsou vybavené v původní výbavě. Hodně zajímavé jsou taky pavilony věnované exotice, například je tam k vidění i dovezená socha z Velikonočních ostrovů.

Do Louvre se můžete dostat hned několika způsoby. Ten nejhorší možný je právě od pyramidy z vrchu, kdy stojíte na slunci a při menším štěstí tam čekáte i několik hodin na vstup. Pokud se tedy chcete vydat do Louvre a nemít tím zkažený celý den, rozhodně tam jděte již na 9. hodinu, kdy se oficiálně otevírá a fronta u vrchního vstupu není žádná. Absolutně nejlepší způsob, jak se do Louvre dostat, je jet s CK autobusem, který Vás skrze podzemní garáže doveze pomalu až ke kasám, a ušetříte si tak čekání ve frontách. Vyhnout se tomu ale můžete také tím, že pojedete metrem na stanici Muzee du Louvre. Při výstupu z metra jen pozor na správný východ - vystoupit totiž můžete přímo u kas přímo v Muzeu!, nebo také na ulici před pyramidou a vůbec si pak nepomůžete. Stačí sledovat hnědé turistické značky s cedulou ,,Louvre Muzeum".

Pokud můžu doporučit, rozhodně se do Louvre vydejte už na 9 hodinu, kdy tam je nejen příjemně na dýchání, ale většina lidí včetně japonců se tam začíná tlačit až okolo 11. Absolutně nejvíce je obsazeno u obrazů a Mona Lisy speciálně, takže je vhodné si ihned z rána prohlédnout obrazy a poté jít do méně vytížených pavilonů. Cena do muzea je poměrně příznivá - 9 EURO pro dospělé, do 26 let je vstupné zdarma.

Dejte si také pozor na otevírací doby - v době svátků a zpravidla v pondělí je muzeum zavřené a není šance se tam dostat.

Jinak přímo v podzemí u muzeí se dostanete do nákupního centra. Jsou tam různé obchůdky se suvenýry, ale i luxusnější butiky a restaurace. Zkrátka celý Louvre je udělaný tak, abyste za celý den téměř nemuseli vystrčit nos ven.

Dle informací místních se začíná množit názor, že by se s Louvrem mělo začít něco dělat. Množství turistů začíná narůstat enormním tempem a kapacity přestávají stačit. Prý je tedy v plánu vybourání těch cca 5 podzemních pater a jejich zásadní rozšíření. nechápu ale, do jakých rozměrů budou chtít nový Louver rozšířit. Už takhle je to poměrně dost velké.
 Aura: 57Recenze: 765.9.2010 21:53:03
To je pravda, kdo byl v Paříži a navštívil Museum Louvre jako by nikde nebyl. Podle sebe i od ostatních vím, že Louvre můžete navštívit klidně 10x a pokaždé zde máte co objevovat. Každý stejně jako já chce vidět Mona Lisu, tak se trochu připravte na menší nábuch lidí. Proto se sem vydejte hned na začátku. Poté mě také uchvátily původní hradby starého Louvru a při pomyšlení na to, že komplex který se rozprostírá nyní kolem starých hradeb a nevyhovuje, kvůli velké návštěvnosti, vše se bude předělávat a vše bude několikrát ještě větší. Je to neuvěřitelné kam až tem Louvre poroste. Na Louvre je fantastické, že "pod jednou" střechou lze schromáždit tolik pěkných a cenných věcí.
 Aura: 49Recenze: 9720.9.2010 20:32:31
Já jsem bohužel měla možnost vidět toto muzeum jen ve filmech nebo na obrázcích, tak nemohu soudit. Ale mnoho mých známých v Louveru bylo a většina z nich byla nadšena. Jen byli zklamáni z obrazu Mony Lisy, jež je prý menší než se zdá na obrázcích. Takže se spíše těště na jiné obrazy :)

Města a obce v okolí

Paříž (1.2km)Argenteuil (12km)Bougival (15km)Louveciennes (16km)Le Port-Marly (17km)Jouy-en-Josas (16km)Bailly (19km)Chelles (19km)Saint-Germain-en-Laye (19km)

Webmap: 1 2 3