Loreta - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Loreta: Hlídač pokojů
Loreta Mapa Mapa hotelů Loreta

LoretaLoreta

Související témata

Loreta: Fotografie

Doporučené hotely Loreta


Zobrazit všechny »


Loreta: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Loreta Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Loreta a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky, Nejbližší zastávka MHD
Vinařství Gotberg14km
Vinařství a vinný sklep Sedláček18km
Templářské sklepy Čejkovice25km
Znojemské podzemí44km
Brněnské výstaviště43km
Socha věnovaná vynálezci T. A. Edisonovi43km
Brněnský hodinový stroj43km
Desert43km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 08:34:27

Loreta v Mikulově je nejstarší stavbou loretánského typu na Moravě v České republice , a pochází z roku 1624. V polovině 19. století byl komplex upraven, a z kaple se stala rodová hrobka šlechtického rodu Dietrichštejnů.

Historie

Legenda o domku Panny Marie přeneseném anděly do italského Loreta pronikla koncem 16. století také do Čech. V období baroka se stala podnětem ke stavbě řady tzv. „loretánských chýší“, které se staly cílem poutí a středem poutních areálů. Loretánská kaple stylově napodobuje Svatou chýši v italském Loretu. K tomuto městu se také pojí legendy o zázračných uzdraveních a milostech přičítaných Černé Panně Marii Loretánské. Tyto kaple se stavěly všude v Evropě, především v 16. až 18. století, a byly projevem barokní zbožnosti. Nejstarší z loretánských kaplí se začala stavět roku 1624 v Mikulově na popud kardinála Františka Dietrichštejna. Projektantem byl nejvýraznější architekt moravského manýrismu - Giovanni Giacomo Tencalla. Dnešní honosné dvouvětvé průčelí připisované J. B. Fischerovi z Erlachu pochází až z let 1700 – 1706. Po požáru roku 1748 byl areál až v polovině 19. století upraven na rodovou hrobku Dietrichštejnů.


Informace a fakta

GPS: 48.8066, 16.6397
Nadmořská výška: 239 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:48:35

Loreta: Recenze

Loreta prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Mikulov (0.1km)Klentnice (4.4km)Drasenhofen (6km)Dolní Dunajovice (6km)Pavlov (8km)Hlohovec (10km)Novosedly (11km)Lednice (12km)Přítluky (11km)

Webmap: 1 2 3