Loosova vila - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Loosova vila: Hlídač pokojů
Loosova vila Mapa Mapa hotelů Loosova vila

Související témata

Loosova vila: Fotografie

Doporučené hotely Loosova vila


Zobrazit všechny »Loosova vila: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Loosova vila Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Loosova vila a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky
Loreta1km
Kaple sv. Kříže2km
Quo vadis2km
Petřínské bludiště2km
Klub 007 Strahov2km
Štefánikova hvězdárna2km
Malá Strana2km
Karlovy Lázně3km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Architektura, Aktuální čas: 19:30:13, Nadmořská výška: 307m, WWW stránky:

Loosova vila známá též jako Müllerova vila je luxusní a jedinečná stavba v Česku . Nachází se v Praze , ve Střešovicích, v ulici Nad Hradním vodojemem 14.

Müllerova vila

Loosova vila je dílem architektů Adolfa Loose a Karla Lhoty, kteří ji postavili pro zámožného spolumajitel stavitelské firmy Kapsa-Müller, Františka Müllera. Loosova vila byla vystavěna v letech 1928 - 1930, tedy ve stejné době jako se stavěla vila Tugendhat. Při stavbě Loos uplatnil nejen funkcionalistické myšlenky, ale i svoji teorii "Raumplanu", kdy prostor není členěný na jednotlivá patra, ale do "kubusů" a jednotlivé místnosti se prolínají v různých úrovních. Funkčnost domu ale byla několikrát zpochyběna. Např. když se do garáže zaparkovalo auto, byly výfukové plyny cítit po celém domě a sám majitel domu František Müller se udusil při přikládání do kotle. I přesto je Loosova vila unikátní dílem. Za komunismu byl dům znárodněn a vdově po Františku Müllerovi byly ponechány k užívání jen dvě místnosti. Zbytek domu sloužil různým komunistickým organizacím. Díky tomu, že Milada Müllerová většinu uměleckých sbírek a nábytku rozdala přátelům nebo prodala, bylo možné po revoluci vrátit většinu z nich na původní místo. V současnosti je majitelem vily hlavní město Praha, které ji zpřístupnilo veřejnosti. Od roku 1995 je Loosova vila národní kulturní památkou.

Praktické informace

Loosova vila je přístupná pro širokou veřejnost v úterý, ve čtvrtek a o víkendech. Prohlídky začínají v 9, 11, 13, 15 a 17 hodin.


Informace a fakta

GPS: 50.0926, 14.3785
Nadmořská výška: 307 m
Telefon:
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 19.10.2012 19:45:11

Loosova vila: Recenze

Loosova vila prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Praha (3.1km)Horoměřice (6km)Malé Číčovice (12km)Okoř (12km)Miškovice (14km)Vestec (15km)Čestlice (18km)Zeleneč (21km)Loděnice (19km)

Webmap: 1 2 3