TIXIK.cz » Hory » Lomnický štít

Lomnický štít - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lomnický štít: Hlídač pokojů
Lomnický štít Mapa Mapa hotelů Lomnický štít

Lomnický štítLomnický štít

Související témata

Lomnický štít: Fotografie

Doporučené hotely Lomnický štít


Zobrazit všechny »


Lomnický štít: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lomnický štít Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lomnický štít a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Hory, Aktuální čas: 17:09:12, Nadmořská výška: 2634m, Adresa: Vysoké Tatry, Slovenská republika, Telefon: +421 903 112 200, WWW stránky:

Lomnický štít je 3. nejvyšší vrchol Vysokých Tater i celého Slovenska . Patří k nejznámějším a nejpopulárnějším štítům Vysokých Tater .

Historie zdolání vrcholu

Lomnický štít dosahuje nadmořské výšky 2632 m. Ze štítové trojhranné pyramidy, která vysoko převyšuje okolí, se rozkládají tři hřebeny – Pyšný, Kežmarský štít, Lomnický hřeben. Dříve byl považován Lomnický štít za nejvyšší vrch Tater. První výstup vykonal na vrchol roku 1793 anglický cestovatel Robert Towson, který tehdy změřil téměř přesně i výšku štítu.

Informace a rady

Lomnický štít není přístupný po značené turistické značce. Na vrchol se však můžete dostat od roku 1941 visutou lanovkou ze Skalnatého plesa . Cesta trvá 9 minut. I přes značnou cenu cesty lanovkou bývá v sezóně problém se zakoupením vstupenek, proto se doporučuje si je zařídit s předstihem. Na Lomnickém štítu můžete strávit maximálně 50 minut. Na vrchol je možné i vyjít z Lomnického sedla, ale jen s doprovodem horského vůdce. Nachází se zde také nejvýše položená meteorologická stanice na Slovensku a od roku 1957 i televizní retranslační stanice. Na svazích vrcholu Lomnický štít se rozprostírá známé lyžařské středisko Tatranská Lomnica


Informace a fakta

GPS: 49.1954, 20.2132
Nadmořská výška vrcholu (m): 2634 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-11 09:58:03

Lomnický štít: Recenze

Lomnický štít prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Tatranská Lomnica (6km)Stará Lesná (9km)Nová Lesná (9km)Malý Slavkov (14km)Štrbské Pleso (14km)Veľký Slavkov (12km)Štôla (13km)Spišská Belá (18km)Batizovce (14km)

Webmap: 1 2 3