TIXIK.cz » Města » Norsko » Oppland » Lom

Lom - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lom: Hlídač pokojů
Lom Mapa Mapa hotelů Lom

Související témata

Největší města v Norsku, Satelitní mapa Norska, Satelitní mapa Lomu, Lom: Fotografie

Doporučené hotely Lom


Zobrazit všechny »Lom: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lom Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Nejlevnější ubytování, Kempy, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lom a doprava
Norwegian Mountain MuseumMuzea1km
Fossheim SteinsenterMuzea1km
Kostel v LomuKostely1km
Pluscamp Lom, Nordal TuristsenterKempy1km
Lom CampingKempy2km
Ottadalen6km
LomseggiHory10km
HorrungenHory12km
KvitingskjølenHory15km
VeslegjuvfossenVodopády18km
TrollsteineggiHory19km
GlittertindHory20km
JuvvatnetJezera21km
Ski Resort GaldhøpiggenSki areály21km
GaldhøiHory24km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:06:13

Lom je menší městečko v Norsku . Nachází se asi 245 km severozápadně od hlavního města Oslo , ve vnitrozemí centrálního Norska . Lom leží v krásné krajině a je to dobrý výchozí bod pro nejrůznější výlety do okolí.

O městě Lom

Městečko Lom leží na březích řeky Bøvra, kousek od vodopádu Prestfossen. Kříží se tam také silnice vedoucí k fjordu Geirangerfjord , což je jeden z nejkrásnějších v Norsku , a silnice vedoucí do dalšího oblíbeného cíle – národního parku Jotunheimen . Městečko Lom samo o sobě moc obyvatel nemá, ale v turistických sezónách tam potkáte dost lidí, neboť díky své poloze a možnostem ubytování to je vhodný výchozí bod pro podnikání několikadenních výletů do okolí.

Zajímavosti v Lomu

Nejvíce obdivovaná zajímavost v Lomu je nádherný dřevěný kostel Lom Stavkyrkje , který právem patří k nejkrásnějším kostelům svého druhu v Norsku . Populární je také navštěvovat tento kostel v noci, kdy je krásně nasvícen. V městečku Lom je i zajímavá výstava vzácných nerostů, minerálií, drahokamů a šperků, která patří k vůbec největším evropských sbírkám tohoto druhu. Dále je v městečku Lom muzeum Norsk Fjellmuseum (Horské muzeum) , které se věnuje především vývoji horolezectví. Najdete tam však také mnoho informací o norských horách. Kousek od tohoto muzea je skanzen Presthaugen, ve kterém stojí několik staveb z 19. století. Jsou to stavby především zemědělské, ale je tam také například chatrč, ve které prý kdysi přespal i svatý Olaf. K nahlédnutí je i zajímavá expozice, která se věnuje zavlažování v norských horách v dřívějších dobách.

Aktivity v okolí Lomu

Lom je především dobrý výchozí bod k výletům do národního parku Jotunheimen , nebo na západ k Geirangerfjordu . Přesto se v nedalekém okolí Lomu najde i několik zajímavých turistických tras. Například 3 km dlouhá trasa Vás dovede až na horu Lomseggi, vysokou 1289 metrů. Na jejím vrcholu najdete starou horskou boudu Smithbue. Tato trasa je velice oblíbená a veškeré informace Vám ochotně poskytnou v turistické kanceláři v Lomu. Pro lidi vyhledávající adrenalinové aktivity existuje možnost využít služeb Lom Rafting. Kancelář specializující se na výlety na raftech najdete kousek od mostu Prestfossen, směrem k centru.

Ubytování

Přímo v Lomu je několik menších hotelů, jako je Fossheim Turisthotell či Fossberg Hotell. Najdete v nich jednoduše, ale účelně zařízené pokoje. Skromnější ubytování nabízejí chatičky Nordal Turistsenter, které jsou buď 4 lůžkové se společnou koupelnou nebo 8 lůžkové s vlastní koupelnou.

Stravování

Nejnavštěvovanější je restaurace v hotelu Fossberg, která je vyhlášená po celém Norsku , a to především proto, že jídla jsou tam připravována podle šéfkuchaře Arne Brimiho. Tento proslulý šéfkuchař býval kdysi majitelem a jídla se tam dodnes připravují právě podle jeho receptů. Mezi lahůdky patří třeba divoký pstruh, sob či los. Další možnost je restaurace hotelu Fossheim či restaurace Kræmarhuset, specializující se na tradiční horské pokrmy Norska . Najdete ji přímo v centru Lomu.

Doprava

Do městečka Lom jezdí pravidelné spoje z hlavního města Oslo a také z města Måløy . Dostanete se tam i linkovým autobusem, jezdícím na trase mezi městy Sogndal a Otta . Nejbližší letiště leží na fjordu Sognefjord, nedaleko od městečka Sogndal. Odtamtud se po silnici Sognefjellet (silnice č. Rv 55) dostanete až do městečka Lom.


Informace a fakta

GPS: 61.8333, 8.55
Nejbližší letiště: Letiště Leirin, 100 km
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 3:14:01

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: klid, rodiště významných osobností, sauna, lesy, velmi chladno
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Služby: kemp, autoopravna, radnice

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Lom: Recenze

Lom prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lom

Webmap: 1 2 3