TIXIK.cz » Města » Logroño

Ubytování Logroño, hotely Logroño

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Logroño: Hlídač pokojů
Logroño Mapa Mapa hotelů Logroño

Související témata

Satelitní mapa Logroña, Luxusní ubytování v Logroño, Autopůjčovny v Logroño, Penziony v Logroño, Levné ubytování v Logroño, Apartmány v Logroño, Logroño: Fotografie

Doporučené hotely Logroño


Zobrazit všechny »Logroño: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Logroño Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Logroño, Plánovač výletů, Logroño a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 13:52:48, Nadmořská výška: 389m, WWW stránky:

Logroño je město ve Španělsku . Nachází se na severu země, v autonomním společenství a provincii La Rioja. V současné době žije ve městě okolo 145 000 obyvatel. Logroño je známé svými vinicemi v okolí, z kterých se vyrábí známé víno Rioja. Přes město také prochází nejznámější větev Svatojakubské cesty.

O městě

Logroño je příjemné město, které je vhodné pro milovníky dobrého jídla a vína. Je totiž významné španělské kulinářské centrum. Kromě toho nabízí Logroño řadu zajímavých památek. Ty nejvyhledávanější jsou konkatedrála de Santa María de la Redonda, pozůstatky opevnění Muralla del Revellín, fontána de la Gran Vía, Parlamento de La Rioja a kostel Santa María de Palacio. Ve městě se však nachází celá řada dalších hlavně církevních staveb. Nejznámější ulicí je Calle Portales. Nejvyhledávanější náměstí je Plaza del Mercado. Logroño se může pochlubit i řadou parků. Ty nejkrásnější jsou park Carmen, park del Ebro a park de la Ribera. Pokud se chcete dozvědět něco o historii města a jeho okolí, navštivte Museo de La Rioja.

Víno Rioja

Logroño je centrem obchodu s vínem Rioja. S pěstováním vína v okolí začali již Římané. První písemná zmínka o pěstování vína pochází z roku 873. Dnes je okolí vyhlášenou vinařskou oblastí. Mimo bílého a červeného vína se tu vyrábí i rosé. V okolí města Logroño je údajně více než 14 000 vinic a 150 vinařství.

Turistické služby a zábava

Logroño nabízí dostatečné možnosti ubytování. Základní nabídku naleznete ZDE . Logroño je vyhlášené gurmánské centrum. Je tu tak celá řada kvalitních restaurací. Ve městě naleznete více než 50 tapas restaurací a také celou řadu vináren a obchodů s vínem. Nejznámější ulicí s množstvím restaurací, barů a vináren, je Calle del Laurel. Logroño během roku hostí celou řadu svátků, oslav a festivalů. Ty nejvýznamnější jsou oslava San Barnabás, která se koná 11. června a oslava San Mateo, která se koná každý rok od 20. do 26. září. Oblíbený je také divadelní a hudební festival, který se koná první týden v lednu. Patronkou města je Santa María de la Esperanza.

Historie

Logroño vzniklo z osady, kterou tu založili již Římané. Od 10. století patřilo město kastilským a navarským králům. V roce 1609 - 1610 tu sídlil soud na čarodějnice. Město tak mělo velký podíl na španělské inkvizici.

Doprava

Logroño je snadno dostupné. Leží totiž na dálnici a železnici spojující Katalánsko a Aragón s Baskickem a atlantským pobřežím. Do města vedou dálnice A-12 a AP-68 (E-804) . Nejbližší letiště Logroño-Agoncillo se nachází několik kilometrů východně od města.

Plusy

mírné klima

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

letecká


Informace a fakta

GPS: 42.4667, -2.45
Nadmořská výška: 389 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 14:15:39

Logroño: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 65Recenze: 2292011-04-13 18:25:23
Všimli jste si, jak skoro u každého španělského města, se píše, že jde o kulinářské centrum? Je to pravda! Tapas, to je vynikající vynález! Ve Španělsku je kuchyně součástí kultury a neochutnat ji, to je jako kdybyste si u nás nedali pivo. Na druhé straně, rozhodně nechci zpochybňovat víno Rioja - je vynikající, obzvláště to červené. Řekla bych však, že všechno kolem tohoto vína je spíše perfektně marketingově ošetřené, protože jsou i jiné španělské oblasti, které mají vína možná ještě lepší, ale nejsou ve světě známá, ačkoli na mzeinárodních soutěžích získavají mnoho cen. O Andalusii nemluvím, to je speciální oblast, ale třeba katalánská oblast Penedés (šumivá Cava) , Rioja Alavesa v Baskicku, v Aragonii Ribera del Duero, v Galícii - bílé víno Albariňo, to je zcela nepřekonatelné, i takové kastilské Bierzo. Takže to chce do Španělska jezdit a ochutnávat a popíjet, no ona i taková jablečná sidra v Baskicku nebo Asturii, to je také vynikající, zejména na zapíjení tapas. Hned bych si dala.

Města a obce v okolí

LogroñoViana (8km)Navarrete (10km)Entrena (11km)Cenicero (16km)Ventosa (16km)Albelda de Iregua (12km)Nájera (24km)Samaniego (22km)

Webmap: 1 2 3