TIXIK.cz » Norsko » Lofoty

Lofoty - ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lofoty: Hlídač pokojů
Lofoty Mapa Mapa hotelů Lofoty

Související témata

Lofoty: Fotografie

Doporučené hotely Lofoty


Zobrazit všechny »Lofoty: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lofoty Mapa Plánovač výletů na míru
Penziony, Nejlevnější ubytování, Satelitní Google mapa, Turistická mapa regionu, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lofoty a doprava


Turistické informace a hodnocení destinace

Aktuální čas: 09:58:18

Lofoty jsou překrásné souostroví na severu Norska , západně od pevninské části. Tyto ostrovy Norové přímo milují, a přijíždí sem také stále více zahraničních turistů. National Geographic považuje Lofoty za třetí nejpřitažlivější souostroví na světě.

O souostroví Lofoty

Lofoty se nachází 200 kilometrů severně od severního polárního kruhu. Přesto je zde mírné klima, které je ovlivňováno zejména Golfským proudem. Díky poloze za severním polárním kruhem mohou návštěvníci pozorovat neobvyklé půlnoční slunce, které je k vidění od konce května do poloviny července. Polární záře je viditelná od září do dubna. Lofoty jsou především překrásná nedotčená příroda, strmé útesy padající do moře, pobřežní roviny, fjordy, jezera, mokřiny, náhorní plošiny i údolí. To vše umocňují malebné rybářské vesničky. Nejvyšší vrcholky zde dosahují výšky 1200 metrů nad mořem. Velkým turistickým lákadlem, jež Lofoty nabízí je vikingské muzeum, které návštěvníky seznamuje s tím, jak žili vikingští náčelníci. Sídlo jednoho z nich, dlouhé 83 metrů, se zde dochovalo až dodnes.

Příroda souostroví Lofoty

Turisté obvykle přijíždějí poznat zdejší překrásnou nedotčenou krajinu. Souostroví Lofoty je domovem vzácné fauny i flory. Mnoho návštěvníků sem jezdí kvůli rybaření, pozorování velryb a kosatek, či sledování vzácných druhů ptáků.

Doprava na Lofoty

Na Lofoty se lze dostat několika způsoby – letecky – do hlavního města Svolvaer , lodí z přístavů Narvik a Bodø , nebo je možné využít silnici z města Narvik .

Ubytování

Lofoty nabízí mnoho druhů ubytování – kempy, hotely, apartmány, avšak nejoblíbenějšími jsou typické rybářské chatky – rorbu a sjohus, které stojí na kůlech na okraji pobřeží.


Informace a fakta

GPS: 67.9406, 13.0833
Youtube:
Datum poslední aktualizace: 11.10.2012 17:57:01

Lofoty: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 50Recenze: 117.9.2010 16:51:11
Je to překrásná země, jakmile tam přijedete, budete si připadat jak na konci světa.Když jste dole můžete se opalovat a na hoře je sníh a počasí na péřovku.Tohle bych nazval "nejromantičtějším místem světa"Když se podíváte na fotky tak se vám zatají dech.Norsko a lofoty = správná volba :)

Města a obce v okolí

Reine (1km)