TIXIK.cz » Města » Lodž

Ubytování Lodž

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lodž: Hlídač pokojů
Lodž Mapa Mapa hotelů Lodž

LodžLodž

Související témata

Satelitní mapa Lodže, Tipy na výlety poblíž Lodže, Luxusní ubytování v Lodži, Apartmány v Lodži, Levné ubytování v Lodži, Autopůjčovny v Lodži, Lodž - počasí, Lodž: Fotografie

Doporučené hotely Lodž


Zobrazit všechny »


Lodž: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lodž Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Lodži, Plánovač výletů, Lodž a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:34:13

Plusy

rovinaté okolí

Proti

nepříjemné chladno v zimě
poměrně draho

Vhodné pro

shopping
poznávání historie
noční život
příroda
studium
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku

Zajímavosti

stará & nová architektura
mrakodrapy

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 51.7626, 19.458
Nadmořská výška: 214 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 07:33:09

Lodž: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 9702011-08-24 10:22:53
Lodž je třetí největší město v Polsku a hlavní město správní oblasti Vojvodství Lodž. Město leží v centrálním Polsku, přibližně 140 km jihozápadně od hlavního města Varšavy. V současnosti obývá Lodž více než 740.000 obyvatel.

Krátký výlet do historie města Lodž

Historie středověkého osídlení se datuje do roku 1332. Městská práva získala Lodž roku 1423. Největší rozvoj město zažilo v období průmyslové revoluce. V této době se stala Lodž významným průmyslovým centrem. Díky pracovním příležitostem a rychlému rozvoji se stala i domovem pro lidi různých národností a vyznání.

Největší tragédie postihla Lodž v novodobé historii. Naprostou katastrofou se stala druhá světová válka, když město 8. září 1939 obsadila armáda nacistického Německa. V té době žilo v Lodži okolo 670.000 lidí a z nich celá třetina byli Židé. Poté, co nacisté získali nad městem moc, oznámili po čtyřech měsících, že pro část obyvatel vyčleňují chudinskou čtvrť a budou do ní vystěhováni především obyvatelé židovského původu.

Nacistický teror a ghetto

Do vzniklého ghetta bylo okamžitě přesunuto asi 150.000 lidí, kteří zde žili v nelidských podmínkách, vtěsnáni do pouhých 4 km2. Do ghetta nacisté později přestěhovali další nepohodlné osoby, především z Německa. Vězni, kteří zde živořili za nelidských podmínek, pracovali převážně pro německou armádu. Kdo těžkou práci nezvládal, byl převezen do blízkého vyhlazovacího tábora Chełmno. Koncentrační tábor byl uzavřen v roce 1944, ale téměř všichni zajatci byli odvezeni a zavražděni. Vraždy Židů, deportace Poláků a poválečné deportace Němců byly hlavní příčinou toho, že se populace Lodže během druhé světové války snížila ze 670 na 300 tisíc obyvatel.

Současná a moderní Lodž

V dnešní době je Lodž opět významným polským centrem. Své sídlo tu má mnoho významných firem a struktura průmyslu se přesunula do technologické oblasti.

Turistické atrakce města Lodž

Mezi nejvýznamnější turistické atrakce patří ZOO Lodž, Botanická zahrada Lodž, městské parky a Łagiewnicki les, který je zřejmě největším městským lesem v Evropě. Zajímavostí je velkoplošné graffiti (900 m²) na ulici Piotrkowska, které je zapsáno do Guinnessovy knihy rekordů. Na umělém vrcholu Rudzka Góra je sáňkařská dráha a cyklostezky. Velmi pěkným místem je centrum Manufaktura. Obchodní a zábavní centrum o velikosti 27 hektarů se nachází v prostorách bývalé továrny. Na ulici Piotrkowska najdete skupinu zajímavých bronzových soch, které připomínají významné rodáky a osobnosti spojené s městem Lodž. Ve městě se každou neděli můžete projet historickou tramvají. Turistická tramvajová linka "0" má za cíl podpořit cestovní ruch ve městě. Pro bližší informace o aktuálních akcích a možnostech ve městě můžete navštívit Turistické informační centrum Lodž na adrese Piotrkowska 1987.

 2011-03-02 23:27:40
Hezké a příjemné město plné zeleně a kaváren, za zmínku stojí čtvrt Bałuty kde se snad zastavil čas a malinký okna paneláků v Retkini. V Lodži jeden klub jest je jím hrdý ŁKS!

Města a obce v okolí

LodžRąbień (10km)Aleksandrów Łódzki (12km)Koluszki (25km)Lask (30km)Lęczyca (37km)Piotrków Trybunalski (42km)Belchatów (45km)Kluki (49km)

Webmap: 1 2 3