TIXIK.cz » Regiony » Litoměřicko

Litoměřicko - ubytování, průvodce, mapa a plánovač výletů (okres Litoměřice)

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Litoměřicko: Hlídač pokojů
Litoměřicko Mapa Mapa hotelů Litoměřicko

LitoměřickoLitoměřicko

Související témata

Litoměřicko: Fotografie

Doporučené hotely Litoměřicko


Zobrazit všechny »


Litoměřicko: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Litoměřicko Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely poblíž, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Litoměřicko a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Regiony, Aktuální čas: 21:48:06

Litoměřicko přezdívané též zahrada Čech leží v úrodné polabské nížině. Odpradávna zde převládalo zemědělství. V oblastech u řeky Labe jsou vybudovány chemické a potravinářské provozy a říční přístavy. Klasickým představitelem průmyslového města jsou Lovosice. V jižní rovinaté části naleznete slepá říční ramena pro rybaření a rekreaci, jezera Chmelař, Píšťanské jezero a Račický kanál se sportovišti a pískovými plážemi. Jihovýchodní okraj okresu zasahuje do pískovcového Kokořínska a sever okresu je součástí Českého středohoří. Jeho vrcholy sloužili často ke stavbě hradů a dnes jsou to místa dalekého rozhledu. Povodí Labe lemují vinohrady a všemu vévodí dominanta kraje a symbol české státnosti hora Říp s kaplí sv. Jiří.

Královské město Litoměřice

Město Litoměřice se nachází na soutoku Labe a Ohře. K zajímavostem města patří raně středověký hrad. V 16. století, v období „zlatého věku českých měst“, se Litoměřice staly nejvýznamnějším a nejbohatším městem severozápadních Čech. V roce 1655 zde bylo založeno biskupství. Litoměřice jsou městskou památkovou rezervací, s rozsáhlými podzemními sklepy.

Památky a města Litoměřicka

Území Litoměřicka je doslova poseto historickými památkami. Mimo Litoměřic jsou městské památkové rezervace v Terezíně a v Úštěku. Jedním z nejvýznamnějších cílů návštěvníků oblasti je Památník Terezín, připomínající hrůzy II. světové války. V Budyni nad Ohří a v Roudnici nad Labem nalezneme městské památkové zóny. Některé obce si dodnes uchovaly původní ráz. Je to například Starý Týn - jeden z nejcennějších souborů roubené a zděné lidové architektury 18. a 19. století v Českém středohoří. Dalšími zástupci historie jsou zámky v Libochovicích a Ploskovicích a velké množství zámečků a zřícenin hradů a hrádků, z nichž uvedeme alespoň oblíbený hrad Karla Hynka Máchy Hazmburk. V Doksanech naleznete památkový komplex původně románského ženského premonstrátského kláštera.

Krajina Českého středohoří

Okolí Litoměřic je jako stvořené pro příjemné pěší procházky, například na Dómský vrch či na vrch Mostná Hora, jehož dominantou je vyhlídková věž s výletní restaurací. Turisticky atraktivní je rozhledna Kamýk, ze které je krásný pohled do kraje. V okolí je i řada dalších nádherných výhledů do krajiny a na panorama Českého středohoří. V Terezíně se nachází Malá ppřírodevnost - muzeum ghetta. Krajina v okolí Litoměřic je protkána turistickými a cykloturistickými stezkami a k návštěvě láká milovníky y i historických a kulturních památek. Pokud naše putování okořeníme návštěvou vinných sklepů v Litoměřicích, Roudnici, či jinde, můžeme místní atmosféru doslova vychutnat.

Informace a fakta

GPS: 50.497, 14.1774
Vhodné pro:
Zajímavosti:
Geopark:
Průměrná roční teplota:
Datum poslední aktualizace: 2012-06-28 11:35:41

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, cyklovýlety, lázeňství, shopping, rybaření, golf, lázeňství
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: hory, jezera

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Litoměřicko: Recenze

Litoměřicko prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Terezín (2.4km)Litoměřice (5km)Lovosice (9km)Roudnice nad Labem (10km)Chudoslavice (10km)Štětí (15km)Úštěk (16km)Liběchov (22km)Cítov (21km)Trmice (21km)Ústí nad Labem (21km)Mělník (27km)Bílina (29km)Teplice (29km)Louny (31km)Duchcov (33km)Veltrusy (27km)Žandov (29km)Třebíz (29km)Česká Lípa (33km)Kralupy nad Vltavou (30km)Slaný (30km)Děčín (31km)Tisá (34km)Kamenický Šenov (37km)Česká Kamenice (38km)Nový Bor (40km)

Webmap: 1 2 3