TIXIK.cz » Města » Litoměřice

Ubytování Litoměřice, hotely Litoměřice

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Litoměřice: Hlídač pokojů
Litoměřice Mapa Mapa hotelů Litoměřice

LitoměřiceLitoměřice

Související témata

Satelitní mapa Litoměřic, Litoměřice - počasí, Litoměřice: Fotografie

Doporučené hotely Litoměřice


Zobrazit všechny »


Litoměřice: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Litoměřice Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Litoměřice a doprava, Bankomaty, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 08:56:37, WWW stránky:

Plusy

živá a zábavná destinace
krásné scenérie
hezké hory

Proti

nesnesitelné letní teploty
poměrně draho

Vhodné pro

business
shopping
poznávání historie
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku
venkovskou turistiku
paragliding

Zajímavosti

historické centrum

Doprava a dopravní možnosti

železniční
letecká
tramvaje

Business travel (průmysl)

filmový
hudební
IT

Aktivity

paragliding
kayaking
rybaření


Informace a fakta

GPS: 50.5339, 14.1319
Nadmořská výška: 169 m
Vzdálenost do hlavního města: Praha, 75 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:20:11

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.litomerice.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: živá a zábavná destinace, krásné scenérie, hezké hory, okolní příroda, rovinaté okolí

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Litoměřice: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-08-24 09:58:34
Litoměřice jsou jedním z nejstarších a nejkrásnějších českých měst. Nachází se v turistické oblasti České středohoří na soutoku řek Ohře a Labe, na severozápadě České republiky. Město je sídlem biskupa od roku 1655 a má velmi bohatou historii. V současnosti zde žije přibližně 24 000 obyvatel.

Historie Litoměřic

Díky příznivému podnebí byla krajina kolem Litoměřic osídlena již v mladší době kamenné. V době 4. a 1. století před naším letopočtem zde žili Keltové, ale v 9. a 10. století n.l. už oblast obývali Slované. V roce 1057 zde byla založena kapitula a kostel sv. Štěpána. Na začátku 13. století měly Litoměřice již status města. V dobách husitských válek stálo město na straně husitů. Další milník, který ovlivnil historii, nastal v roce 1618. Litoměřice se přidaly na stranu pražské defenestrace, ale po prohrané bitvě na Bílé hoře se rekatolizovalo. Část obyvatel nekatolického vyznání musela město opustit. V dobách třicetileté války bylo město sužováno vpády armád. Na konci 17. století došlo k postupné obnově. Litoměřice si přesto ponechaly svůj regionální vliv. V druhé polovině 17. století a v první polovině století 18. došlo k nárůstu německého obyvatelstva. Období průmyslové revoluce v 19. století mělo na město značný vliv. V roce 1872 bylo zavedeno plynové osvětlení a v roce 1874 vznikla železnice. Z historických momentů ve 20. století je nutné připomenout i připojení Litoměřic k Německu v roce 1938 po Mnichovské dohodě. Těsně před záborem města německou armádou došlo v době mezi 1. a 9.říjnem k hromadné evakuaci státních úřadů a více než 5000 českých obyvatel města. Dne 10. října 1938 bylo město obsazeno. Na konci druhé světové války došlo k odsunu německého obyvatelstva, který byl ukončen 29.10.1946.

Litoměřické památky

Královské město Litoměřice bylo velmi bohaté. Do dnešních dnů se dochovala řada hodnotných památek. Prolíná se zde vliv gotiky, renesance a baroka. Většina staveb se nachází v historickém centru města. V roce 1978 bylo historické jádro Litoměřic vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Hranici památkové rezervace tvoří městské gotické hradby, zachované v délce asi 1800 m. Původně měly hradby 4 brány, ty však byly v 19. století postupně zbourány. Nachází se zde řada měšťanských domů se sklepením. Mezi nejvýznamnější patří dům U Černého orla nebo dům Kalich. Za povšimnutí stojí stará gotická radnice, kde dnes sídlí Oblastní vlastivědné muzeum. Mezi významné památky patří také Biskupská rezidence.

Zábava a turistika

Mimo historické centrum a památky nabízí Litoměřice různé možnosti, jak strávit volné chvíle. Ve městě najdete Divadlo K.H. Máchy, Kulturní dům, plavecký bazén, koupaliště, bowling, golf a další atrakce.

 Aura: 55Recenze: 132010-05-17 17:04:38
Nedávno jsme s manželkou při výletu cestou na Říp navštívili Litoměřice. Musím skutečně uznat, že jsem tak pěkné město nečekal. Naposledy jsem tam byl někdy před 30 lety a to se nedá srovnávat. Rozkvetlo do krásy. Měl jsem trochu i štěstí na počasí a při pohledu na České středohoří jsem si znovu uvědomil v jak krásné zemi to žijeme. Možná že už nám ta nádhera kolem tak nějak zevšedněla. Hodně štěstí do Litoměřic, ať se Vám tam daří.

Města a obce v okolí

LitoměřiceTerezín (2.9km)Lovosice (6km)Chudoslavice (7km)Úštěk (17km)Roudnice nad Labem (15km)Trmice (16km)Ústí nad Labem (16km)Štětí (19km)

Webmap: 1 2 3