TIXIK.cz » Města » Portugalsko » Lisboa » Lisabon

Lisabon - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lisabon: Hlídač pokojů
Lisabon Mapa Mapa hotelů Lisabon

LisabonLisabon

Související témata

Největší města v Portugalsku, Satelitní mapa Portugalska, Satelitní mapa Lisabonu, Tipy na výlety poblíž Lisabonu, Luxusní ubytování v Lisabonu, Autopůjčovny v Lisabonu, Lisabon - počasí, Lisabon: Fotografie

Doporučené hotely Lisabon


Zobrazit všechny »


Lisabon: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lisabon Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Lisabonu, Plánovač výletů, Lisabon a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky, Stanice Metra
National Museum of EthnologyMuzea0.1km
Estádio do ResteloStadiony0.2km
Restelo StadiumStadiony0.4km
Ajuda National PalaceHrady a zámky0.9km
Jerónimos MonasteryKláštery0.8km
Lisbon Navy Planetarium Calouste GulbenkianMuzea0.8km
Mosteiro dos JerónimosPamátníky0.8km
Klášter sv. Jeronýma a věž Belém v LisabonuNáboženství0.8km
Belém PalaceHrady a zámky0.9km
Belem National PalaceHrady a zámky1km
Navy MuseumMuzea0.9km
National Archaeology MuseumMuzea0.9km
National Coach MuseumMuzea1km
Museu da MarinhaMuzea0.9km
Coach MuseumMuzea1km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:20:33, WWW stránky:

Plusy

mírné klima
rovinaté okolí

Vhodné pro

studium

Doprava a dopravní možnosti

mezinárodní letiště


Informace a fakta

GPS: 38.7048, -9.2076
Nadmořská výška: 67 m
Počet obyvatel: 800 000
Rok založení města: -1200
Je to hlavní město?: Ano
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 7:03:05

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.cm-lisboa.pt/

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Vhodné pro: víno, cyklovýlety, lázeňství, shopping, speed riding, rybaření, golf, potápění, lázeňství, plavby
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Zajímavosti: historická města

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Lisabon: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 97024.8.2011 10:23:17
Lisabon je největším a hlavním městem Portugalska . Je považován za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Také je nejzápadnějším evropským hlavním městem.

Zajímavosti o Lisabonu

Město se rozkládá na sedmi pahorcích a na pravém břehu řeky Tejo. Přes řeku Tejo se klene most Vasco de Gama. Tento most je nejdelší v Evropě . Most je dlouhý 17,5 km.

Historický vývoj města

Lisabon má mnohaletou historii. Území obývali Féničané, Řekové, Římané a Mauři. V roce 1147 dobyl území první portugalský král Alfonso Henriques. V období 15. a 16. století byl Lisabon nejbohatším evropským přístavem. V tomto období bylo vybudováno Obchodní náměstí. Toto náměstí se dochovalo dodnes. V roce 1755 postihlo město velké a ničivé zemětřesení. Zásluha na obnovení města se připisuje markýzi z Pombalu.

Památky

Nejvýznamnější památkou Lisabonu je maurský hrad Castelo do Sao Jorge. Od hradu je krásný výhled na celé město. Dole v podhradí leží středověká maurská čtvrť Alfama. Dominantou této části města je chrám Pantheon. Výstavba tohoto chrámu trvala více jak 300 let. Klášter dos Jerónimus byl postaven na památku výpravy mořeplavce Vasco de Gamy do Indie . Ten je v něm i pochován. Klášter odolal zemětřesení v roce 1755 a dnes je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Dalšími zajímavými stavbami jsou katedrála Sé Partriarcal, kostel Igreja de SantoAntónio de Sé. Symbolem Lisabonu je věž Torre de Belém, která je asi nefotografovanějším místem v Portugalsku , či socha Krista Krále. Ta je 110 m vysoká a ve výšce 82 m má vyhlídkovou plošinu. V Lisabonu sídlí muzeum Nacional de Azulejo. Azulejo jsou ručně malované modrobílé kachlíky, které jsou součástí portugalského národního umění. Dalšími významnými místy a památkami Lisabonu jsou chrám Igreja da Estrela, anglický hřbitov, Pargue Eduardo (park) , zoo, akvadukt Aquaduto das Águas Livres.

Největší ocenárium v Evropě

V roce 1998 bylo v Lisabonu otevřeno největší ocenárium v Evropě . Je v něm umístěno 30 nádrží s 10 000 živočichy. Centrální nádrž má průměr 35 m a hloubku 7 m.

Města a obce v okolí

LisabonCarcavelos (11km)Estoril (17km)Monte Estoril (17km)Alcabideche (18km)Cascais (19km)Montijo (20km)Malveira da Serra (22km)Sintra (19km)

Webmap: 1 2 3