TIXIK.cz » Města » Liptovský Mikuláš

Ubytování Liptovský Mikuláš, hotely Liptovský Mikuláš

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Liptovský Mikuláš: Hlídač pokojů
Liptovský Mikuláš Mapa Mapa hotelů Liptovský Mikuláš

Související témata

Satelitní mapa Liptovského Mikuláše, Penziony v Liptovském Mikuláši, Luxusní ubytování v Liptovském Mikuláši, Apartmány v Liptovském Mikuláši, Levné ubytování v Liptovském Mikuláši, Liptovský Mikuláš - počasí, Liptovský Mikuláš: Fotografie

Doporučené hotely Liptovský Mikuláš


Zobrazit všechny »Liptovský Mikuláš: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Liptovský Mikuláš Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Apartmány, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Liptovský Mikuláš a doprava, Bankomaty


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 03:13:24, Nadmořská výška: 578m, WWW stránky:

Plusy

milí lidé
krásná architektura
skvělé jídlo
krásné scenérie
osobitá místní atmosféra
levno
dobrá dostupnost
zajímavá muzea

Vhodné pro

shopping
aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
sportovní turistiku

Zajímavosti

stará & nová architektura

Doprava a dopravní možnosti

letecká

Business travel (průmysl)

strojírenský


Informace a fakta

GPS: 49.0841, 19.6128
Nadmořská výška: 578 m
Nejbližší hranice: Polsko, 18 km
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 03:01:27

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : http://www.mikulas.sk

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: daleko od letiště

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Liptovský Mikuláš: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 79Recenze: 4702011-08-24 10:14:00
Liptovský Mikuláš je okresní město a známé turistické centrum na Slovensku . Nachází se v severní části země, na řece Váh, cca 3 km od vodní nádrže Liptovská Mara . Liptovský Mikuláš je obklopen na severu Západními a na jihu Nízkými Tatrami . V současnosti žije ve městě Liptovský Mikuláš cca 33 tisíc obyvatel.

Střípky z historie

Historie města sahá do 13. století, přesně do roku 1286. Z této doby pochází první písemná zmínka. Liptovský Mikuláš nese jméno po svém patronovi, svatém Mikuláši. Již v 15. století mělo město právo pořádat dva trhy do roka. V 17. století se stalo sídlem okresu. V 19. století bylo významným střediskem Slovenského národního obrození.

Město dnes

Dnes je Liptovský Mikuláš důležitým turistickým centrem. Z města vyrážejí turisté na výlety do Tater. Liptovský Mikuláš je krásné malebné město, nabízející spoustu památek. Mezi ty nejvýznamnější patří kostel sv. Mikuláše a evangelický kostel z 18. století. Navštívit tu můžete také muzea. Mezi nejnavštěvovanější muzea patří Slovenské muzeum ochrany přírody a jeskyňářství a expozice Tatrín . Ve městě najdete širokou nabídku ubytování, a také mnoho restaurací i obchodů.

Tipy na výlety do okolí

Okolí města Liptovský Mikuláš nabízí nádhernou přírodu a nespočet historických památek. Můžete zde navštívit jeskyně, termální koupaliště, hory, hrady a mnoho dalšího. Jsou tu výborné podmínky pro turistiku i cykloturistiku. Vodní nádrž Liptovská Mara je ideálním místem pro vodní sporty. Cca 4 km od centra města Liptovský Mikuláš stojí jeden z největších aquaparků na Slovensku – Tatralandia . Hned vedle aquaparku můžete navštívit westernové městečko. Liptovský Mikuláš je jako stvořený pro aktivní dovolenou v jakémkoliv ročním období.

Města a obce v okolí

Liptovský MikulášZávažná Poruba (4.1km)Bobrovec (3.9km)Smrečany (4.5km)Liptovský Trnovec (6km)Pavčina Lehota (7km)Liptovský Hrádok (10km)Liptovská Sielnica (10km)Bešeňová (13km)

Webmap: 1 2 3