TIXIK.cz » Města » Lipník nad Bečvou

Ubytování Lipník nad Bečvou, hotely Lipník nad Bečvou

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lipník nad Bečvou: Hlídač pokojů
Lipník nad Bečvou Mapa Mapa hotelů Lipník nad Bečvou

Lipník nad BečvouLipník nad Bečvou

Související témata

Penziony v Lipníku nad Bečvou, Satelitní mapa Lipníku nad Bečvou, Lipník nad Bečvou - počasí, Lipník nad Bečvou: Fotografie

Doporučené hotely Lipník nad Bečvou


Zobrazit všechny »


Lipník nad Bečvou: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lipník nad Bečvou Mapa Plánovač výletů na míru
Penziony, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lipník nad Bečvou a doprava, Bankomaty, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 23:22:12, WWW stránky:

Lipník nad Bečvou je starobylé město, které leží v samém srdci Moravské brány, v České republice . Město je od roku 1989 městskou památkovou rezervací, nachází se zde více než sto památkově chráněných objektů.

Kov ve městě

Každoročně v průběhu turistické sezóny se v historickém exteriéru města koná výstava kovaných plastik s názvem Kov ve městě. Umělecká díla zdobí prostory vymezené středověkými hradbami i další místa mimo historické jádro města. Některá díla zůstala pro svou oblibu ve městě natrvalo, návštěvníci je tedy mohou obdivovat celoročně. Město je také společně s hradem Helfštýnem jediným zástupcem České republiky v Kruhu evropských kovářských měst.

Zámek

V posledních letech byl rekonstruován areál zámku, zájemci zde mohou navštívit výstavní galerii Konírna, zámeckou kavárnu a unikátní střešní zahradu nad západním křídlem zámku.

Historie

Lipník nad Bečvou vznikl jako osada již v raném středověku. První písemná zmínka o Lipníku pochází z roku 1238. V minulosti vlastnil lipenské panství mimo jiné rod Pernštejnů, Rožmberků, Bruntálských či Ditrichštejnů. Historii města změnila také přítomnost řádu piaristů, kteří po dobu 250 let ovlivňovali stavební a umělecký vzhled města, náboženské a vzdělávací prostředí. Nemalý vliv na dějiny města měla i židovská komunita. Židé sídlili v Lipníku již od 15. století, největší rozmach zaznamenali v 1. polovině 19. století. Židovské osídlení dodnes připomínají bývalá židovská synagoga a dva židovské hřbitovy, ale i další památky a symboly.

Turistika

Turistické informační centrum nabízí turistům a návštěvníkům možnost prohlédnout si město v doprovodu průvodce, který zájemce provede městskou památkovou rezervací a představí jim nejzajímavější momenty z historie i současnosti města. Prohlídky probíhají od května do září denně mimo pondělí, odchod od informačního centra je vždy v 10 a ve 14 hodin. Na objednávku je možné absolvovat také speciální prohlídku zaměřenou na židovské dějiny města nebo prohlídku věnovanou kovaným plastikám ve městě. Město myslí i na imobilní návštěvníky, na něž čeká v informačním centru mapka s vyznačenou trasou, která je bezpečně provede městskou památkovou rezervací.

Další informace

Město leží na cyklostezce Bečva, je tedy dosažitelné i pro cyklisty a inline bruslaře. Turistické informační centrum je zapojeno do projektu Cyklisté vítáni, cyklisté si zde tedy mohou zapůjčit zámky na kola, základní nářadí na opravu kola či například lékárničku.

Plusy

skvělé jídlo
krásné scenérie
rodinná dovolená
romantická atmosféra

Vhodné pro

aktivní dovolenou
zdravotní turistiku
romantiku
sportovní turistiku
venkovskou turistiku

Zajímavosti

historické centrum

Aktivity

horská kola
jízda na koni
rafting


Informace a fakta

GPS: 49.5333, 17.6
Nadmořská výška: 255 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-21 21:20:11

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem. Informace si raději ověřte na oficiálním webu : info.mesto-lipnik.cz ; www.mesto-lipnik.cz

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: skvělé jídlo, krásné scenérie, rodinná dovolená, romantická atmosféra, dobrá občanská vybavenost, blízko k dálnici, rovinaté okolí, blízko do větších měst, rodiště významných osobností, sauna, lesy

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Lipník nad Bečvou: Recenze

Lipník nad Bečvou prozatím nikdo nehodnotil. Vlož svoji recenzi jako první, děkujeme!

Města a obce v okolí

Lipník nad BečvouHranice (10km)Teplice nad Bečvou (10km)Tršice (12km)Býškovice (11km)Přerov (14km)Bystřice pod Hostýnem (16km)Olomouc (26km)Starý Jičín (26km)

Webmap: 1 2 3