TIXIK.cz » Města » Linec

Ubytování Linec

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Linec: Hlídač pokojů
Linec Mapa Mapa hotelů Linec

LinecLinec

Související témata

Satelitní mapa Lince, Luxusní ubytování v Linci, Autopůjčovny v Linci, Levné ubytování v Linci, Linec - počasí, Linec: Fotografie

Doporučené hotely Linec


Zobrazit všechny »


Linec: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Linec Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely, Penziony, Hostely a ubytovny, Hotely v centru, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Kempy, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Street view v Linci, Plánovač výletů, Linec a doprava, Parkování, Čerpací stanice, benzinky


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 22:19:33, WWW stránky:

Plusy

osobitá místní atmosféra
dobrá dostupnost
krásná architektura
romantická atmosféra
živá a zábavná destinace
skvělé jídlo

Proti

výskyt podvůdků na turisty

Vhodné pro

aktivní dovolenou
poznávání historie
noční život
plavby
romantiku
shopping
studium

Zajímavosti

historické centrum
stará & nová architektura
vánoční trhy

Doprava a dopravní možnosti

letecká
železniční
mezinárodní letiště

Business travel (průmysl)

IT


Informace a fakta

GPS: 48.2834, 14.3354
Nadmořská výška: 266 m
Datum poslední aktualizace: 2012-10-22 00:29:38

Linec: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 78Recenze: 2742011-08-24 09:28:48
Linec je třetí největší město v Rakousku . Nachází se v severní části země. V současné době žije v Linci okolo 180 000 obyvatel. Linec je historické a současně velice moderní město. V roce 2009 bylo město Linec prohlášeno Evropským městem kultury.

Historické památky města Linec

První písemná zmínka o městě pochází z roku 788. K velkému rozkvětu města Linec došlo v 15. století za vlády císaře Friedricha III. Dodnes se ve městě dochovalo mnoho historických památek.
Na centrálním náměstí, které patří k nejkrásnějším nejen v Rakousku, se nachází mnoho historických měšťanských domů. Uprostřed náměstí stojí sloup Nejsvětější trojice z roku 1723. Nedaleko je radnice z 16. století. Ze sakrálních památek je nutné připomenout farní kostel na náměstí Pfarrplatz, Mariä-Empfängnis-Dom (také nazývaný Nový dóm) , který je postaven podle Dómu ve Vídni. Ve městě Linec se nachází i několik klášterů, např. Klášter milosrdných bratří a sester, karmelitánský klášter nebo kapucínský klášter s kostelem. Nejstarší dochovaný chrám v Rakousku stojí nedaleko zámku.
Zámek v Linci dal postavit císař Fridrich III. na konci 15. století a to na základech původního hradu. Zámek v roce 1800 vyhořel. Do zrekonstruovaných prostor bylo umístěno muzeum s archeologickými a vinařskými sbírkami, dále sbírkami zbraní a hudebních nástrojů. Další muzea ve městě jsou Biologické muzeum nebo Zemská galerie.

Zajímavosti města Linec

Z centra města Linec vede na horu Pöstlingberg historická kolejová dráha. Na vrcholu se v bývalé věži patřící k opevnění nachází Grottenbahn, což je pohádková jeskynní dráha s výjevy z různých pohádek. Stojí zde i farní kostel a bazilika Panny Marie Sedmibolestné. Cestou na horu Pöstlingberg se nachází zoologická zahrada. Botanická zahrada, o rozloze 4,2 ha, se nachází na vrchu Bauernberg. Linec je největší říčním přístavem v Rakousku. Leží na významné cestě Rýn- Mohan-Dunaj. Po napoleonských válkách se začal ve městě rychle rozvíjet průmysl. Dnes se zde nachází jedny z nejstarších železáren a oceláren v Rakousku .

Města a obce v okolí

Linec (0km)Steyregg (2.7km)Sankt Martin (7km)Katsdorf (11km)Mauthausen (14km)Enns (13km)Sankt Valentin (19km)Eferding (23km)Aschach an der Donau (25km)

Webmap: 1 2 3