TIXIK.cz » Města » Řecko » Lindos

Lindos - hotely, ubytování

  
Datum příjezduDatum odjezdu

Srovnání cen ubytování - porovnání cen hotelů

Otevřít v novém okně:

Lindos: Hlídač pokojů
Lindos Mapa Mapa hotelů Lindos

LindosLindos

Související témata

Největší města v Řecku, Satelitní mapa Řecka, Satelitní mapa Lindosu, Lindos: Fotografie

Doporučené hotely Lindos


Zobrazit všechny »


Lindos: Turistický průvodce - tipy na výlety, turistika, nejlepší restaurace


Lindos Mapa Plánovač výletů na míru
Nejlepší hotely ve městě, Penziony, Apartmány přímo ve městě, Nejlevnější ubytování, Luxusní hotely, Mapa hotelů, Satelitní Google mapa, Turistická mapa, Cyklotrasy, Plánovač výletů, Lindos a doprava
Lindos BayZátoky0.1km
Lindos CastleHrady a zámky0.7km
Pláž LindosPláže1km
Pláž PefkosPláže4km
Pláž v zátoce VlicháPláže3km
Lardos BayZátoky6km
Pláž KalathosPláže4km
Pefkos CaveJeskyně4km
Pláž GlystraPláže9km
Pláž KiotariPláže9km
Klášter IpsenisKláštery10km
Pláž MassariPláže7km
Castle Of AsclepioHrady a zámky14km
Pláž HarakiPláže9km
Agia AgathiPláže10km


Turistické informace a hodnocení destinace

Kategorie: Města, Aktuální čas: 11:31:42

Lindos je historické městečko na ostrově Rhodos v Řecku . Lindos je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů celého Rhodosu. Celá vesnice Lindos připomíná jedno velké historické tržiště, které je složené z malých bílých domečků. Ulice plné obchůdků, barů a rychlého občerstvení s gyrosem nabízí jídlo a pití v řeckém stylu. Všechny uličky jsou vydlážděny malými oblázky a pomáhají dotvářet skvělou atmosféru. Nad městem Lindos se nachází historická akropole Lindos, která nabízí nejen krásný výhled na samotné město, ale jedná se také o nejvýchodnější místo ostrova Rhodos. Je odtud překrásný výhled na celé moře, je zde dokonce vidět zakřivení zeměkoule. Do akropole se dostanete právě přes krásné uličky Lindosu, nebo můžete využít služby místních oslích taxi, které Vás za poplatek dovezou až k akropoli. Z Lindos je nádherný výhled také na zátoku sv. Pavla, jednu z nádherných pláží Rhodosu.

Informace a fakta

GPS: 36.0851, 28.088
Nadmořská výška: 23 m
Nejbližší letiště: Letiště Diagoras, 52 km
Pobřeží: Egejské moře
Datum poslední aktualizace: 22.10.2012 6:11:41

Majitelem prozatím nepotvrzené informace

Tyto údaje jsme obdrželi jako návrhy od komunity uživatelů TIXIK. Nyní čekají na ověření majitelem.

Majitelem prozatím nepotvrzené informace Plusy: blízko k moři, klid, pobyty u moře, i luxusní ubytování, sauna, lesy
Majitelem prozatím nepotvrzené informace Proti: v létě moc vlhko

Vidíte zde chybu? Pomozte nám ji opravit

Lindos: Recenze

Zobrazit recenze:
 Aura: 49Recenze: 9725.9.2010 14:58:52
Tady se naši pěkně zapotili. Prý tam je velké vedro :) Jinak se jim město líbilo. Přišlo jim velmi krásné a na procházky uplně super.
 28.2.2009 8:02:10
Město Líndos leží na východním pobřeží mezi městy Charáki a Gennádi. Je známé díky středověké akropoli tyčící se na kopci a zhlížející na město jako její dominanta.
Pod pevností se rozkládá město typické úhlednými domečky, úzkými uličkami a množstvím turistů, kteří chodí v zástupech do kopce k akropoli.
Město je také z obou stran obklopeno zátokami. Jedna z nich se proslavila legendou o apoštolu Pavlovi, jenž našel v jedné z těchto dvou zátok záchranu v hrozivé bouři.
Historie města Lindos sahá až do druhého tisíciletí před naším letopočtem. Je jedním ze tří antických měst na ostrově. Malé městečko je přístupné pouze jedinou cestou od parkoviště nad vesnicí. Při příjezdu upoutá jediný pohled na tyčící se akropoli a bílou vesničku pod ní.
Nad městem je opevněná akropole s chrámem Athény Lindské a mohutná křižácká pevnost byla postavena Johanity. Lindos není sice hlavním městem Rhodosu, ale zajisté nejzachovalejším s bohatou historií. Vesnička dnes připomíná tradiční kulturu Řecka s jediným dochovaným kostelem (Panagía). Nad vesničkou jsou dochovány zbytky chrámu Akropolis, vrchol nabízí nádherný výhled nejen na širé moře, ale také na celou východní stranu ostrova Rhodos.

Města a obce v okolí

Pefki (3.3km)Lárdos (6km)Kiotari (13km)Haraki (9km)Faliraki (30km)Theologos (32km)Kalithea (35km)Pastida (34km)Rhodos (42km)